Kahta Objektif Haber

Kâhta’nın 2.Kapalı Semt Pazarı Açıldı

Kâhta’nın 2.Kapalı Semt Pazarı Açıldı
87
19 Eylül 2022 - 7:32

Kâhta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Yavuz Selim Mahallesinin ardından 2’inci Çok Amaçlı Kapalı Semt Pazarı’nı Cumhuriyet Mahallesi’nde hizmete açtı.

Kâhta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı’nın girişimleriyle Cumhuriyet Mahallesinde yapımı tamamlanan Çok Amaçlı 2.Kapalı Semt Pazarı hizmete açıldı.

Pazarcı esnafını ziyaret edip hayırlı işler dileyen Başkan Turanlı, Kâhta’da ilkleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyledi.

Yeni yerlerinde pazar kuran esnaf ve alışveriş yapan vatandaşlar, Kapalı Semt Pazarını bölgeye kazandırdığı için Başkan Turanlı’ya teşekkür etti.

Kâhta’da ilkleri gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Turanlı, “Vatandaşlarımızın daha nezih ortamlarda alışveriş keyfini yaşamaları için ilçemizi Kapalı Semt Pazarları ile de donatıyoruz. Yavuz Selim Mahallemizin ardından Kâhta’nın 2. Çok Amaçlı Kapalı Semt Pazarı’nı Cumhuriyet Mahallemizde hizmete açtık.Artık vatandaşlarımız yazın sıcaktan, kışın ise yağmurdan kurtulup nezih ortamlarda alışverişlerini yapabileceklerdir. İhtiyaç duyulması halinde yenilerini yapacağız.”

Çok amaçlı kullanılacak

Çok amaçlı olarak yapılan Kapalı Semt Pazarlarından vatandaşların farklı şekillerde faydalandığını ifade eden Turanlı, şöyle devam etti:

“Bir kaç mahallenin ortak kullandığı bu semt pazarları sayesinde, pazarının olmadığı günlerde gençlerimizin spor yapabileceği, gerektiğinde taziye yeri, mevlit, düğün gibi etkinliklerin yapılabileceği bir şekilde düzenleme yapıyoruz. 1.600 metrekare kapalı alanı bulunan Cumhuriyet Mahallesi Kapalı Semt Pazarımızın alanında aynı zamanda muhtar evi ve mescitte yer almakta ”dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023