Kahta Objektif Haber

Kahta’daki Yatırımlar İncelendi

Kahta’daki Yatırımlar İncelendi
626
11 Kasım 2018 - 18:21

Yeni Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, beraberinde Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın ve İbrahim Halil Fırat’la birlikte Kahta’da yapımına devam edilen Kâhta Sahil Yolu Projesi, yapımı tamamlanan Şire Pazarı ve önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak olan İbrahim Halil Mesire alanında incelemelerde bulundu.

Yeni Vali Aykut Pekmez’i ve beraberindeki heyeti Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ve vatandaşlar karşıladı.

Kâhta temaslarına 7 kilometre uzunluğundaki sahil yolu projesini inceleyerek başlayan Vali Aykut Pekmez ve Adıyaman Milletvekilleri, Atatürk Barajının Kâhta sahil şeridine yapılması planlanan 7 kilometre uzunluğundaki sahil yolu projesini inceleyerek, devam eden çalışmalar hakkında Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’da bilgi aldı.

Vali Aykut Pekmez ve Adıyaman Milletvekilleri, sahil yolu boyunca yapılacak ağaçlandırma çalışmaları kapsamında ilk fidanları toprakla buluşturdu. Sahil boyunca yapılacak ağaçlandırma çalışmalarıyla birlikte vatandaşlar, yeşil ile mavinin birleştiği bir noktada zaman geçirme, dinlenme ve piknik yapmanın ayrıcalığını yaşayacak.

Buradaki programın ardından Vali Aykut Pekmez,  Milletvekili Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat ve beraberindeki heyetle birlikte Kâhta şehir merkezine geçerek, Kahta Belediyesi tarafından yapımı bitirilen ve önümüzdeki günlerde hizmete sunulacak olan Kahta Şire Pazarını inceledi.

Halil İbrahim Mesire alanı projesinin Kahta’ya hayat ve nefes verecek bir proje olduğunu belirten Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Burası daha önce Kahtalı vatandaşlarımızın adak adayarak, kurban kestiği ve piknik yaptığı bir alandır. Güzel bir projeyle bu alana değer katarak, burayı değiştirip dönüştürerek Kahta’ya kazandırmış olacağız. Tüm sosyal donatılara sahip olacak bu projeyi 6 ay içerisinde bitirerek Kahta halkının hizmetine sunmuş olacağız. Az önce 7 km uzunluğundaki sahil yolu projemizi de gezdik, bu proje bölgenin cazibe merkezi olacak bir konumda. Bugün bu proje kapsamında ilk ağaçlarımızı toprakla buluşturduk. Bunun ilk etabını başlatmış olduk. Bundan sonraki süreçte de inşallah devamı gelecek. Bu projelerin yapılmasında ve hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi

Adıyaman’ın son 15 yılda eğitimden sağlığa ve birçok alanda çok önemli hizmetler aldığının altını çizen Vali Aykut Pekmez ise “Bugün Adıyaman’da göreve başlamanın ilk haftasını doldurmuş oluyoruz. İlk ziyaretimizi de Sayın Milletvekillerimizle birlikte Kâhta ilçemize gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Göreve başladığım ilk günde belirtmiştim, Adıyaman çok zengin bir tarih ve coğrafya ya sahip. Bugün Kâhta ilçemizde gördük ki, bu söylediğimiz gerçekten yerinde bir tespit olmuş. Adıyaman’ın son 15 yılda çok önemli yatırımlara ev sahipliği yaptığını görüyoruz. Bunda emekleri olan sayın vekillerimize çok teşekkür ediyorum. Şimdide görüyoruz ki sosyal alanlarda projeler devam ediyor. 7 km’lik Kâhta sahil yolu projesinde ilk ağaçlarımızı toprakla buluşturduk. Şimdi de Kâhta halkının sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçlarına cevap verecek ve önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak olan İbrahim Halil Mesire alanında incelemelerimizi sürdürüyoruz. Buraya çok güzel bir proje uygulanacak ve bu proje altı ay içerisinde bitirilerek hizmete sunulacak. Tüm bu projelerin Kâhta ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de birlik beraberlik içerisinde sayın vekillerimiz ve ilin bütün dinamikleriyle Adıyaman’a katkı sağlamak için çalışacağız ”dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023