Kahta Objektif Haber

Kahta’nın Diş Hastanesi Sorunu Milletvekili Şan’ın Girişimleriyle Çözüldü

Kahta’nın Diş Hastanesi Sorunu Milletvekili Şan’ın Girişimleriyle Çözüldü
193
13 Mayıs 2024 - 12:05

Kahta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, AK Parti Adıyaman Milletvekili İshak Şan’ın girişimleriyle nihayet açıldı.

2017 yılında projelendirilen ve 1 Nisan 2021 yılında ihalesi yapılan ancak çeşitli imar sorunları nedeniyle inşaatı durdurulan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. İshak Şan’ın girişimleriyle çözüldü.

Fırat mahallesinde 1 Nolu Sağlık Ocağı olarak bilinen binanın ADSM’ye dönüştürülmesi için kolları sıvayan AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. İshak Şan, Kahta halkının daha fazla beklemeye tahammülü kalmadığını belirterek Sağlık Bakanlığının kapısını aşındırdı. Bürokrasi engelini kaldıran Milletvekili Şan, kısa bir süre önce Diş Acil ve hemen ardından tüm birimleriyle tamamını hizmete açtı.

Hastaneye ilişkin bilgilendirmede bulunan Milletvekili Şan, 20 Ünite ve ihtiyaç duyulması halinde artırılabilir kapasiteye sahip olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin Kahta için elzem bir ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Milletvekili Şan, “Hızla nüfusu artan ve büyüyen ilçemizde ihtiyaç hasıl duyulan ADSM’nin hizmete girmesi ile birlikte artık ağız ve diş sağlığı hizmetleri daha etkin ve verimli sunulacak. Tüm hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023