Kahta Objektif Haber

Kahta’ya ADSM ve TRSM Yapılıyor

Kahta’ya ADSM ve TRSM Yapılıyor
1.017
15 Mart 2018 - 13:32

Kahta’ya 2018 yılı yatırım programı kapsamında ADSM (Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi) ve TRSM (Toplum Ruh Sağlığı Merkezi) yapılıyor.

Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin 2018 yılı yatırım programı kapsamına alındığını söyledi.

Sağlık yatırımlarına ilişkin bilgilendirmede bulunan Dost, “İlçemizde yapılması için Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nden uygunluk aldığımız TRSM (Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi) ile ADSM (Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi) TBMM Başkanvekili Sn. Ahmet Aydın’ın girişimleri sonucu 2018 yılı yatırım programına alınmıştır. Yeni SGK binasının arkasında, Eski Belediye Hamamı olarak bilinen alana 25 Diş Üniti ve 40 Ünite kadar arttırılabilir kapasiteye sahip olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapılacaktır. Büyüyen ilçemizde ihtiyaç hasıl duyulan ADSM’nin hizmete girmesi ile birlikte hem ağız ve diş sağlığı hizmetleri daha etkin ve verimli sunulacak, hem hastanemizin yükü hafifleyecektir.” dedi.

TRSM ile ilgili de bilgi veren Dost, “Ayrıca Kahta ilçemiz başta olmak üzere; Gerger, Sincik ve Samsat ilçelerimizde kronik ruhsal rahatsızlığı bulunan hastalarımızın düzenli takip, tedavi ve rehabilitasyonların yapılabileceği, tütün ve tütün ürünlerinin kullanımı, alkol ve madde bağımlılığı konularında vatandaşın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesine yönelik çalışmaların yapılacağı TRSM (Toplum Ruh Sağlığı Merkezi) de, hastanemizin kuzey cephesinde bulunan Şehit Murat Toprak Parkının bulunduğu alana yapılacaktır.” dedi.

Birlik ve beraberlik ile yoğun bir çalışmanın meyvesini topladıklarını söyleyen Dost, “Bu önemli sağlık yatırımlarının ilçemize kazandırılması hususunda yoğun mesai harcayan ve desteklerini bir an olsun eksik etmeyen TBMM Başkanvekili Sn. Ahmet Aydın başta olmak üzere; AK Parti Adıyaman Milletvekillerine, süreci titizlikle takip eden Adıyaman Valisi Sn. Nurullah Naci Kalkancı’ya, İl Sağlığı Müdürü Sn. Erdoğan Öz’e, mülkiyeti Kahta Belediyesi’ne ait olan arazilerin tahsisini gerçekleştiren Belediye Başkanı Sn. Abdurrahman Toprak’a ve AK Parti Kahta İlçe Başkanı Sn. Bedir Yeni’ye çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023