Kahta Objektif Haber

Kahta’ya ‘Hastane Kavşağı’ Yapılacak

Kahta’ya ‘Hastane Kavşağı’ Yapılacak
1.120
28 Ocak 2019 - 18:46

2019 Yılı Birinci Dönem İl Koordinasyon toplantısında konuşan AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Kahta’ya ‘Hastane Kavşağı’ yapılacağını söyledi.

Yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının ildeki projeleri hakkında bilgi almak ve kurumlar arası koordinasyonu sağlamak amacıyla 2019 yılı birinci dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı düzenlendi.

Türkiye Petrolleri Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya katılan AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’a çok ciddi yatırımların yapıldığını belirterek, özellikle yatırımların ve projelerin yakından takip ettiklerini dile getirdi.

Aydın, özellikle geçtiğimiz günlerde 2 üniversite öğrencisinin hayatını kaybettiği yol ile ilgili olarak, “Köprülü kavşaklar konusu bizim en önemli konularımızdan birisidir. En son üniversite bölgesinde 2 üniversite öğrencimizin hayatını kaybettiği yer ile alakalı köprülü kavşak olması gerektiğini ilettik. Proje bitti, otogar kavşağının projesi bitti. Üniversite Kavşağında ise detay projesi kaldı. Öncelik birisi seçilecekse üniversite kavşağı daha önceliklidir. Proje onaylandıktan sonra yatırım programına alınması için 2019 yılında iki köprülü kavşağın temellerini atacağız. Yine Kahta İlçemize de hastane kavşağı yapacağız.” dedi.

Vali Aykut Pekmez Başkanlığında gerçekleşen toplantıya AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, Vali Yardımcıları Ayhan Akpay, Adem Kaya, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İlçe Kaymakamları, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Yatırımcı Bölge Müdürleri, ildeki kamu kurum ve kuruluşların amirleri ile STK Temsilcileri katıldı.

Haber: Osman Gündüz / KO-280120191

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023