Kahta Objektif Haber

Kaldırım İşgaline Vatandaşlardan Tepki

Kaldırım İşgaline Vatandaşlardan Tepki
698
31 Temmuz 2020 - 21:06

Kahta’da bir inşaat firması tarafından kaldırımın ortasına konulan reklam panoları vatandaşların tepkisini topladı. İnşaat yapılacak arazideki iş güvenliği sağlamak amacıyla kapatıldığı ifade edilen kaldırımı kullanamayacak vatandaşlar “canımızı daha da tehlikeye atarak yolda mı yürüyeceğiz?” dedi.

Kahta’nın en işlek caddelerinden biri olan Mustafa Kemal Caddesi ile El- Kahtavi Caddesi (Akedaş Kavşağı) bağlantı yolu üzerinde bulunan kaldırımın ortasına iş güvenliğini sağlamak amacıyla yerleştirilen reklam panoları görenleri hayrete düşürüyor. Özel bir inşaat firması tarafından işgal edilen kaldırımlarda yürümek tam bir işkenceye döndü.Vatandaşlar, gerekli düzenlemenin yapılması için yetkilileri göreve çağırdı.

Vatandaşlar, “Bu manzara da sağlıklı vatandaşlar dahi yürüyemezken, engelliler nasıl yürüyecek? Bu manzara engellilere duyarsızlık, vatandaşlara saygısızlıktır. Bu yanlışın derhal düzeltilmesi için ilgili firmayı duyarlı olmaya davet ediyoruz. Aksi takdirde yetkili makamlara şikayetlerde bulunacağız. Kaldı ki yetkililer bunu görmüyor mu?” ifadeleri kullanıldı.

İnşaat firmasının iş güvenliği nedeniyle kaldırımı kapattığı belirtilirken, vatandaşlar yine de hiç kimsenin kaldırımı işgal etmeye hakkının olmadığını, firma tarafından aylarca sürecek inşaatın güvenlik tedbirleri için başka bir çözüm bulması gerektiğini söyledi.

KAHTA BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Kahta Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Rujda Selçuk konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “3194 sayılı imar kanunu ve 6331 sayılı iş sağlığı güvenliği kanunu gereği İnşaat çevresinin temizliği, çevre güvenliği, İnşaatın güvenliği İnşaat Firması tarafından sağlanmaktadır. Ziraat Bankası Karşısında yapımına başlayacak olan İnşaat, İş Güvenliğinden dolayı Belediyemizce izin alarak (sadece inşaat alanı) Kaldırım Kapatılmıştır. Halkımıza Duyurulur.” denildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023