Kahta Objektif Haber

Kanal Boyu Projesine İlk Kazma Vuruldu

Kanal Boyu Projesine İlk Kazma Vuruldu
1.449
29 Haziran 2019 - 20:49

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı’nın söz verdiği projelerden biri olan Kanal Boyu projesinin alt yapı çalışmalarına start verildi.

Kahta’nın çehresini değiştirecek projelerden biri olan Kanal Boyu projesine start verildi. Kahta halkının aileleriyle birlikte rahat bir nefes alabileceği ve gezebileceği projede ilk etapta altyapı çalışmaları yapılacak. Toplam 4 etaptan oluşan projenin üst yapı çalışmaları kapsamında ise, bisiklet ve yürüyüş yolları, oyun alanları, spor aletleri, dinlenme alanları, geçiş köprüleri ve yeşil alan çalışmaları yapılacak. Kanal Boyu’nda havuz ve fıskiyelerin yanı sıra Kahta’yı tanıtıcı meteryaller de yer alacak.

Toplam 4 etaptan oluşan projenin 1. Etabı 750 metre uzunluğunda ve 25 metre ile yer yer 30 metre genişliğinden oluşuyor.

Kahta’nın çehresini değiştirmek için vakit kaybetmeden çalışmalara devam ettiklerini belirten Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Kanal Boyu Projesi’nin Kahta’ya nefes aldıracağını söyledi.

Başkan Turanlı, “Kahtalı hemşerilerimin aileleriyle vakit geçirebildikleri, çocuklarıyla koşup oynayabildikleri modern mekânları ilçemize kazandıracağız. Söz verdiğimiz gibi kanal boyu projesi de bu mekânlardan biri olacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte bu alanlarımız bambaşka bir görünüme kavuşacak. Kahta’mızı her alanda yaşanabilir bir şehir haline getireceğiz. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023