Kahta Objektif Haber

Karşıyaka Mahallesine Bayan Muhtar Adayı

Karşıyaka Mahallesine Bayan Muhtar Adayı
2.947
16 Ocak 2019 - 14:04

Karşıyaka mahallesinde yaşayan Hediye Peker Karaman, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde muhtar adayı olduğu açıkladı.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde Belediye Başkanlığı için hareketli günler yaşanırken, aynı zamanda yapılacak muhtarlık seçimleri için de hareketlilik başladı. Karşıyaka Mahallesi’nden muhtar adaylığını açıklayan Ev Hanımı Hediye Peker Karaman, “Seçilmem halinde sosyal çekinceleri olan kadınlarımıza çok büyük kolaylaştırıcı unsur olacağıma inanıyorum. Kahta’da bulunan tüm kurum ve kuruluşlar ile irtibatlı olarak mahallemizin tüm sıkıntıları için çözüm arayışına gideceğim.” dedi.

Kendisini destekleyen ailesi, kadınlar ve sevenleri ile birlikte seçim kampanyasını başlatan Peker, 1987 yılı Kahta doğumlu ve yaklaşık 4 yıldır Karşıyaka Mahallesinde ikamet ediyor. Özellikle kadınların sesi olacağını söyleyen Peker, “Bu yükü kaldırabileceğime inanıyor ve kendimi buna hazır hissediyorum. Bu yaşıma kadar her zaman babamın, ailemin desteğini aldım. Özgüvenimle hareket ediyorum. Kadınlarımıza yönelik çıkarılan yasaları tam anlamıyla mahallemde uygulamak istiyorum. Mahalle sakinlerimizin huzuru, refahı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kaliteli bir yaşam sürmeleri için elimden geleni yapacağım. Muhtarlık belediyeyi, belediye ise devleti oluşturur. Mahallemizi iyileştirmemiz lazım. Mahallelerimiz güzelleşirse, ilçemiz kendiliğinden güzelleşir.” şeklinde konuştu.

‘Her Kesime Yönelik Projelerimiz Var’

“Her seçmen kardeşimiz olduğu gibi, her kadında bizim için özeldir. Seçilmem halinde kadınlar lokalini oluşturacağım. Ayda bir gün toplanarak kadınlarımızı dinlemek, dertlerine derman olmak istiyorum. Kadınlarımız için sosyal anlamda projeler üreteceğim. Hem dinimizin tanıdığı, hemde devletimizin verdiği tüm hakları tam anlamıyla uygulamak istiyorum. Tabii sadece kadınlara yönelik değil, yoksullara, çocuklara ve gençlerimize, yaşlılarımıza yönelik birçok projemiz olacak. Önümüzdeki seçimlerin öncelikle mahallemize, ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023