Kahta Objektif Haber

‘Herkes Üzerine Düşeni Yapmalı’

‘Herkes Üzerine Düşeni Yapmalı’
581
10 Ocak 2020 - 20:57

Kahta Kaymakamı Saadettin Doğan, “Her şeyden önce basının mali özgürlük ve bağımsızlığı elde edilmesi lazım.” dedi.

Kahta Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (KGY Cemiyeti) tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen dayanışma gecesinde konuşan Kahta Kaymakamı Saadettin Doğan, yerel basının gerekli mali desteği alması alması gerektiğine dikkat çekerek, “Herkes üzerine düşeni yapmalıdır.” dedi.

Kaymakam Doğan, şöyle konuştu:

“Her şeyden önce basının mali özgürlük ve bağımsızlığı elde edilmesi lazım. Bu kapsamda başta siyasi otorite olmak üzere her kesin üzerine düşen bazı sorumluluklar var. İnşallah bu konuda herkes bu sorumluluğunu yerine getirir yerel basında en az ulusal basın kadar güçlü olur.”

-‘Yerel Basın Önemseniyor’

“Yerel basının güçlü olmasını istiyorsak özellikle yereldeki insanların ihtiyaçları ile orantılı haber üretmeye gayret göstereceğiz. Yerel basının güçlü olduğu kentleri göz önünde bulundurduğumuzda, genelde insanların o yerel basının üretmiş olduğu haberleri ilgi ile takip ettiğini merakla okuduğunu gözlemliyoruz. Bu anlamda Kâhta’nın yerel basını diğer ilçeler kıyaslandığında önemsendiğini, gerek vatandaş gerek kamu görevlileri tarafından önemsendiğini ve takip edildiğini ifade edeyim. Bu ilçemiz açısından bizim için bir avantaj gibi duruyor. İnşallah ilerleyen dönemde daha da iyi seviyeye gelir.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023