Kahta Objektif Haber

Kılınç: Paylaşımları Beğenmeye Bile Çekinen Hemşehrilerimiz Var

Kılınç: Paylaşımları Beğenmeye Bile Çekinen Hemşehrilerimiz Var
431
11 Ekim 2021 - 10:55

Kahta Belediye Başkan Adayı Ekrem Kılınç, “Arkadaşının paylaşımını beğenmekten çekinen yine benzer sebeplerden dolayı selam bile vermekten kaçınan Hemşehrilerimiz var.” dedi.

Kahta Belediye Başkan Adayı Ekrem Kılınç, siyasette nefret dilini kullanan ve ötekileştirmeyi bir marifet olarak kabul eden her türlü siyasi harekete karşı olduğunu söyledi.

Kılınç, yarınlara dair ortak hedefleri olan insanları bir araya getirmeye çalıştıklarını ifade ederek, “Bizler geçmişe değil geleceğe bakıyoruz. Hareketimizin temel gayesi kimseyi ötekileştirmeden, insanlıktan çıkmadan da siyasetin yapılabileceğini insanlara göstermektir. Elbette bizim birbirimizden farklılıklarımız vardır ve olmaya da devam edecektir. Ancak bu farklılıklar, tercihler ilişkilerimizde bir tehdit unsuru olarak görülürse veya algılanırsa bu durum bir kesimi başka bir kesimi ötekileştirmeye götürecektir.”

-‘İnsanların Hak ve Hürriyetine Saygı Duymalıyız’

“Ötekileştirmeyi daima güçlü olan zayıf olana karşı yapar şeklinde de düşünmemeliyiz. Bizler insanların kimliklerine, tercihlerine özetle temel hak ve hürriyetlerine saygı duymalıyız. Günümüzde özellikle sosyal paylaşım sitelerinin popüleritesi arttığı için bireylerin sosyal ve siyasal paylaşımları artmaktadır. Bu paylaşımların çoğu zaman kışkırtıcı, ötekileştiren, saldıran bir üslup içermesi maalesef kişilerin birbiriyle olan ilişkilerine de ciddi zarar vermektedir. Sahte hesaplar üzerinde insanları karalamak kendini pohpohlamak Ve daha sonra ahlaktan dürüstlükten bahsetmek ne kadar inandırıcı, bu sadece Komik duruma düşmekten başka bir şey değildir. Hatta bu tür paylaşımlar yapan kişilerin başka kişilerin sosyal medya hesaplarını takibe almaları, onların beğenilerini incelemeleri, yorumlarını okumaları, kimlerle arkadaş olduklarını kontrol etmeleri sonucu işlerine gelmeyen bir durumla karşılaştıklarında o insanlara karşı cephe almaları, onları ötekileştirmeleri, onlara mobbing uygulamaları veya onları tehdit etmeleri insanlıkla bağdaşmaz. Çevremizde saydığımız bu nedenlerden dolayı bazen sevdiği bir arkadaşının paylaşımını beğenmekten çekinen yine benzer sebeplerden dolayı selam bile vermekten kaçınan hemşehrilerimiz bulunmaktadır. Hoşlarına gitmeyecek bir paylaşımla karşılaştıklarında insanlara nezaket dışı söylemlerle yaklaşarak onlarla tartışan ve partizan bir tutumla insanları ötekileştiren anlayış insanlar arasında kutuplaşmaya neden olmaktadır. Çevrimiçi başlayan bu çatışma ve kamplaşma ister istemez gündelik hayata da yansımaktadır. Bundan dolayı bireyler birbirlerine karşı kötü davranabiliyor, birbirlerine kaba kuvvet kullanabiliyor hatta insanlar bundan dolayı işlerinden ettirilebiliyor.”

-‘Allah’a Hesap Vereceğiz’

“Bilinmelidir ki her bireyin bir toplumsal kimliği vardır. Bundan dolayı başkalarıyla ortak ve farklı noktalarımız tabi ki vardır. Burda yöneticilere düşen farklılıkları bir tehdit unsuru olarak görmemek, aynı zamanda karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde yaşamak ve elbette kimseyi ötekileştirmemektir. Yapacağımız bütün işlerin hesabını Allah’a vereceğimizi aklımızdan çıkarmamalıyız.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023