Kahta Objektif Haber

KİMDER, Öğrencilerin Yüzünü Güldürdü

KİMDER, Öğrencilerin Yüzünü Güldürdü
740
02 Kasım 2021 - 9:02

Kahta İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (KİMDER), İmam Hatip okullarında eğitim gören yaklaşık 300 öğrenciye ayakkabı yardımında bulundu.

Adıyaman Kahta ilçesinde İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (KİMDER), İmam Hatip okullarında eğitim gören yaklaşık 300 öğrenciye ayakkabı yardımında bulundu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan KİMDER Başkanı Osman Dündar, “Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Geleceğe dair en güzel yatırım eğitime yönelik yapılan yatırımdır. Bizler de milli ve manevi değerlerine bağlı bireylerin yetiştirilmesi için elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında ilçemizdeki tüm 8. Sınıf öğrencilerine kaynak kitap yardımında bulunmuştuk. Yeni eğitim öğretim yılında da yine kaynak kitap desteğimiz olacaktır. Şimdilik  Zafer Kırtasiye sahibi yardımsever Hacı Yusuf Tatar beyin katkılarıyla ihtiyaç sahibi 300 öğrencimize marka ayakkabı yardımında bulunduk. İmam Hatip okullarında ve diğer okullarımızda okuyan tüm öğrencilerimize elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. ” ifadelerini kullandı.

Kahta Kaymakamı Selami Korkutata, dolaştığı sınıflardaki öğrencilerle sohbet ederek okumanın ve iyi bir insan olmanın önemine değindi.

Geleceğin teminatı olan öğrencilere hayallerini gerçekleştirmenin yolunun kitap okumaktan geçtiğini söyleyen Kaymakam Selami Korkutata, “Gerek okul dersleri gerek ise üniversite sınavlarına daha iyi hazırlanmanız için derneğimizin desteği sürekli sizlerle olacaktır. Çok çalışarak hayallerinizdeki lise ce üniversiteyi kazanabilirsiniz. Derslerinize çalışırken kitap okumayı da ihmal etmemelisiniz. Yapılan yardımlardan ötürü KİMDER’e teşekkür ederim.” diye konuştu.

Programdan sonra Kaymakam Selami Korkutata, öğrenciler arasında sıraya girerek, öğrenciler ile birlikte İstiklal Marşını okudu.

Kahta İmam Hatip Ortaokulu ve Kahta Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen programa, Kaymakam Selami Korkutata, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek, Eğitime Destek Platformu İlçe Temsilcisi Lütfü Başli ve Kahta İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Osman Dündar ve Escort bayan İstanbul kızlar katıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023