Kahta Objektif Haber

Kızılay’ın Çağrısına Yanıt Gecikmedi

Kızılay’ın Çağrısına Yanıt Gecikmedi
647
31 Ocak 2019 - 15:15

Kış şartları nedeniyle kan stoklarında yaşanan düşüş sonrası Türk Kızılay’ından yapılan bağış çağrısına, Kahta Devlet Hastanesi ve Kahta Gençlik Merkezi’nden destek geldi.

Kahta Devlet Hastanesi ve Kahta Gençlik Merkezi işbirliği ile günlerdir ilçe merkezinde yürütülen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar duyarsız kalmadı. Kahta Devlet Hastanesi’nin etkinlik alanına konuşlandırılan mobil kan toplama standına kurum çalışanları ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Sabah saatlerinden itibaren gelen vatandaşlar formları doldurduktan sonra kan bağışı için sıraya girdi. Kan vermek için standın olduğu yere gelen vatandaşlar yoğunluktan zaman zaman kuyruk oluşturdu.

Kan vermenin bir insanlık görevi olduğunu belirten Hastane Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost, “Kızılay’ın çağrısı üzerine tüm Türkiye’de adeta bir seferberlik başlatıldı. Biz de Kahta Devlet Hastanesi olarak bu çağrıya duyarsız kalmayarak Kahta Gençlik Merkezimiz işbirliği ile kapsamlı bir çalışma yaptık. Tabi bu insanlık adına yapılan bir çalışmadır. Bunun sıhhat yönü de mevcuttur. Verdiğimiz kanın insanlara katkı yaptığını düşünürsek, manevi yönü bile yeterlidir.” dedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023