Kahta Objektif Haber

Kuyumcular Derneği Başkanı Bakır’dan ‘Altın’ Açıklaması

Kuyumcular Derneği Başkanı Bakır’dan ‘Altın’ Açıklaması
319
08 Ağustos 2020 - 13:00

Kahta Kuyumcular Derneği Başkanı Bakır’dan ‘Altın’ Açıklaması
Kahta Kuyumcular Derneği Başkanı Mehmet Bakır, altın fiyatlarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Başkan Bakır, altın fiyatlarındaki yükselişin devam edebileceğini söyledi.

Bakır, orta ve kısa vadece gram altın fiyatlarının 500 lira seviyelerini görebileceğini, yılbaşı için de ekonomistlerin analizlerine göre 550 liraya yakın bir rakam beklendiğini söyledi.

DALGALANMA TÜRKİYE EKONOMİSİ İLE İLGİLİ DEĞİL

Kahta Objektif İmtiyaz Sahibi Osman Gündüz’e altın fiyatlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakır, “Altındaki dalgalanmayı sadece Türkiye yaşamıyor. Altındaki dalgalanma farklı, dövizdeki dalgalanma farklı bir boyut. Altındaki dalgalanma tamamen Korovirüs süreci ile alakalı, ABD-Çin gerilimiyle alakalı. Gerilim altının ons fiyatını değiştiriyor. Dolayısıyla içerde altın fiyatı değişmesinin Türkiye ekonomisiyle ilgisi yok. Altındaki değişim küresel piyasalarla alakalı. Buna paralel olarak Türkiye’de de aynı hareket ve ivmeyi görmekteyiz. İster istemez Türkiye’de de altın fiyatları yukarı doğru hareketlendi. Önceki gün 465 lira olan gram altın fiyatı dün 485 lira seviyelerine kadar çıktı. Gramda 25 lira artış gösterdi. Yaklaşık 10 liralık bir aşağı yönlü hareket görüldü. 24 ayar altında ise 10 günde yaklaşık 100, 1 günde ise ortalama 20 liralık bir artış görüldü. Orta ve kısa vadede 500-550 lirayı görecek gibi altın. Yılbaşına da altın 550 liraya yakın bir rakamda olması beklenmekte.” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Copyright 2020 ©️ Designer By Yılmaz GÜRSOY