Kahta Objektif Haber

Maske ve Sosyal Mesafe Kuralı Hiçe Sayıldı

Maske ve Sosyal Mesafe Kuralı Hiçe Sayıldı
457
01 Ağustos 2020 - 11:06

Kahta’da Kurban Bayramında bazı ekmek fırınlarının kapalı olması nedeniyle vatandaşlar ekmek bulmakta büyük sıkıntı yaşarken, uzun süre devam eden yoğunlukta esnafın ve bazı vatandaşların uyarılarına rağmen maske ve sosyal mesafenin hiçe sayıldığı görüldü.

Kahta’da, Kurban Bayramında yaşanan ekmek kuyruğu çilesi vatandaşa zorlu ekmek kuyruğu mesaisi yaptırıyor. Kurban Bayramının birinci ve ikinci günlerinde fırınların büyük bir bölümünün kapalı olması nedeniyle ekmek almak isteyen vatandaşlar cadde sokak gezerek açık ekmek fırını arıyor. Yalnızca bir veya iki fırının açık olması nedeniyle ekmek kuyruklarının oluştuğu fırınlarda vatandaşlar ekmek alabilmek için uzun süre beklemek zorunda kalıyor.

Fırıncılar, bayram tatili nedeniyle personel çalıştıramadıkları için fırınlarını açmadıklarını dile getirirken, bazı fırıncı esnafı ise kendilerinin de Bayram tatili yapma hakları olduğunu ifade etti.

Fırın girişinde oluşan yoğunluk saatlerce devam ederken, esnafın ve bazı vatandaşların uyarılarına rağmen maske ve sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023