Kahta Objektif Haber

Mesire Alanında Çalışmalar Hızla Sürüyor

Mesire Alanında Çalışmalar Hızla Sürüyor
650
27 Ocak 2019 - 16:06

Kahta halkına nefes aldıracak ve ilçeye değer katacak projelerden biri olan İbrahim Halil mesire alanında çalışmalar hızlandırıldı.

İl Özel İdaresinin kaynağıyla 19 bin metrekare alan üzerinde yapımı devam eden İbrahim Halil mesire alanında çalışmalar hızlandırıldı. Kahta ilçe merkezine yaklaşık 7 kilometre mesafede olan ve Çataltepe Köyü sınırları içerisinde yer alan İbrahim Halil Mesire Alanında, aşırı yağışlar nedeniyle çalışmalar yavaşlamıştı. Hava şartlarının elverişli hale gelmesi ile birlikte hummalı bir çalışma başlatıldı.

Kahta halkının yaz aylarında en güzel şekilde soluklanacakları gözde mekânlardan biri olacak olan İbrahim Halil mesire alanında doğanın özgün hali korunarak yapım çalışmaları sürdürülüyor.

Birçok sosyal ve sportif donatı alanları yer alacağı gölet manzaralı mesire alanının 6 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. İlçe sakinlerinin en büyük taleplerinden biri olan mesire alanının tamamlanması ile birlikte aileler rahatça piknik yapabilecekler. Çocuklar ve gençlerin de birçok sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunabileceği İbrahim Halil Mesire Alanı, basketbol ve voleybol sahaları ile beraber kafeteryalar, kamelyalar, oturma grupları, barbeküler, kurban kesim yeri, mutfak, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkurları, ters çadır ve otopark gibi modern bir donatıyla hizmete sunulacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023