Kahta Objektif Haber

Metiner: Dostane Hiçbir Eli Havada Bırakmayız

Metiner: Dostane Hiçbir Eli Havada Bırakmayız
413
09 Ekim 2019 - 20:59

AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, “Her şey siyasetten ibaret değil. Siyaseti düşmanlık zemininde yapanlar Kahta’ya zarar verirler. Bizim kimseye düşmanlığımız olmaz.” dedi.

Kahta İlçe merkezindeki Şehit Murat Toprak Ortaokulu bünyesinde oluşturulan ve kendi isminin verildiği konferans salonunun açılışına katılacak olan AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, Adıyaman’daki programlarına ilişkin Kahta Objektif Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

Adıyaman’da bir dönem şerefle milletvekilliği yaptığını belirten Metiner,  Hiç kimseye düşmanlığının olmadığını, Hemşehrileriyle kucaklaşmak ve muhabbet etmek için geleceğini söyledi.

Metiner, açıklamasını şöyle sürdürdü:

-‘Adımın Verildiği Konferans Salonunun Açılışına Geliyorum’

“Cuma günü Kahta’ya geliyorum. Adımın verildiği bir konferans salonunun açılışı için geliyorum. Şehit Murat Toprak okulumuzun bünyesinde 200-250 kişilik bir modern konferans salonuna sağ olsunlar okul müdürümüz ve ilçe milli eğitim müdürümüz benim adımı vermeyi uygun görmüşler. Bu teklifi İl milli eğitim müdürlüğümüz ve Valimiz de uygun görmüşler. Bu benim için bir onur. Hepsine çok teşekkür ediyorum. “Mehmet Metiner Konferans Salonu”nun açılışı Şehit Murat Toprak okulumuzda Cuma günü saat 14.00’te yapılacak.”

-‘ Kahta’da Güncel Gelişmelerle İlgili Bir Konferans Vereceğim’

“Arkadaşlarımız gelmişken Türkiye’nin güncel siyasal gelişmeleri konusunda bir konferans vermemi istediler. Konferans sonrasında da Mercan TV’de bir söyleşim olacak. Biliyorsunuz Suriye’nin kuzeyine yönelik bir harekat başladı. Bu konuda halkımızı bilgilendirmemiz çok önemli. Ayrıca Türkiye’de yeni siyasal arayışlar var. FETÖ tekrar yapılanmaya başladı. Partimiz yeni bir yapılanma sürecine gidiyor. Buna benzer konularda halkımızı bilgilendirmek önemli.”

-‘Bizim Kimseye Düşmanlığımız Yok’

“Benim açımdan en önemlisi halkımızla ve sevenlerimizle bir araya gelip bir tür hasbihal etmek. Topluca kucaklaşmak. O birilerinin endişe etmesine gerek yok. Seçimi arkamızda bıraktık. Seçim iklimindeki konuları da… Neyi nerede nasıl konuşacağımızı biliriz. Bizim kimseye düşmanlığımız yok. Fitneden nemalananlar bilsinler ki biz bütünleşmeye geliriz bölmeye değil! Düşmanlaştırmaya değil kardeşleştirmeye geliriz! Kahta’mızı karıştırmaya hiç kimsenin hakkı yok ama Kahta’mızın daha iyi bir geleceğe sahip olması için konuşmaya hakkımız var bizim.”

-‘Adıyaman’da Hizmetlerimiz Var’

“Kahta doğup büyüdüğüm güzide ilçemiz. Adıyaman bir dönem şerefle milletvekilliği yaptığım ilimiz. Burada hizmetlerimiz var. Halkımızla kucaklaşmaya ve muhabbete geliyoruz. Her şey siyasetten ibaret değil. Siyaseti düşmanlık zemininde yapanlar Kahta’ya zarar verirler. Bizim kimseye düşmanlığımız olmaz. Halkımız adına uyarılarımız, önerilerimiz ve eleştirilerimiz olabilir. Lakin düşmanlığımız olmaz. Kahtalılık bilinciyle Kahta’mıza hizmet etmek bizim asıl amacımızı oluşturmalı. Bize düşmanlık eden olursa şayet onlara sadece acırız lakin onlara asla yanağımızı çevirmeyiz.”

‘Düşmanlık Siyaseti Güdenler Kaybederler’

“Herkesin/hepimizin Kahta’mızın barışına ve kardeşliğine katkı sağlayacak bir anlayışta olmasını dilerim.Seçim sürecinde söylenenler orada bırakılmalı. Hepimiz önümüze bakmalıyız. Kahta’mızın daha iyi bir geleceğe nasıl taşınabileceği konusunda ortaklaşmalıyız.Bize uzatılan dostane hiç bir eli havada bırakmadık. Bırakmayız.Ancak düşmanlıkta ısrar eden olursa onlara da anlayacağı dilden cevap vermesini biliriz. Şu kadarını söyleyeyim: Düşmanlık siyaseti güdenler kaybederler.”

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Bu alana REKLAM verebilirsiniz
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Kahta Objektif, kendine duyulan güveni korumak için çalışır. Copyright [ 2016 - 2020 ] All Rights Reserved