Kahta Objektif Haber

Metiner: Süleyman Soylu Kardeşimle Helalleştik

Metiner: Süleyman Soylu Kardeşimle Helalleştik
438
23 Temmuz 2020 - 20:47

AK Parti Eski Milletvekili ve Star Gazetesi Yazarı Mehmet Metiner, Süleyman Soylu ile telefonla görüştükten sonra “Biz biriz ve beraberiz. Husumet bekleyenler başka kapıya.” dedi.

Mehmet Metiner, CNN Türk’te katıldığı programda ‘Emniyet Teşkilatı ve TSK içinde FETÖ tehlikesine karşı tekrardan gevşeme olduğunu’ söylemişti. Bunun üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayına bağlanarak Metiner’e tepki göstermişti.

İkili arasındaki tartışma daha sonra sosyal medyaya taşınmış, Metiner, Soylu’nun ‘Bakara Sureli’ sözlerine “Biz fitne ateşini söndürmeye çalışırken siz harlamaya çalışıyorsunuz. O ayeti kerimeyi bana atfen kullanmanız kalbinizin tamire ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Resmi danışmanlarınız ve trollerinizle yaptığınız şey size de partimize de davamıza zarar veriyor. Kibir, kalbi bozar” diye cevap vermişti.

Daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile canlı yayında tartışma yaşayan AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, Soylu ile telefonda görüşüp helalleştiklerini açıkladı. Metiner, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Soylu ile aralarındaki gerginliğin son bulduğunu söyledi.

Metiner, “Yanlış anlaşılma karşılıklı olarak giderildi. Helalleştik” diye yazdı. “Bize, abi-kardeş muhabbeti yakışır.” Metiner, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Dün gece İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu kardeşim telefonla aradı. Yanlış anlaşılma karşılıklı olarak giderildi. Helalleştik. Aynı partinin ve aynı davanın iki neferi olarak birbirimize sadece abi-kardeş muhabbeti yakışır. Biz biriz ve beraberiz. Husumet bekleyenler başka kapıya.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023