Kahta Objektif Haber

Milletvekili Toprak: Ayasofya aslî vasfını kazanmıştır

Milletvekili Toprak: Ayasofya aslî vasfını kazanmıştır
381
25 Temmuz 2020 - 22:18

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, “Bizlere bugünleri gösteren, mukaddes mekân Ayasofya’da buluşturan ve huzuruna kabul eden Yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun.” dedi.

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi,  86 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ibadete açıldı. Ayasofya’da kılınan ilk Cuma namazına katılan AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, o anları sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraf ile ölümsüzleştirdi.

86 yıllık hasretin sona erdiğini ifade eden Milletvekili Toprak, “Fethin nişanesi Ayasofya, kıyamete kadar cami olması kaydıyla vakfeden Fatih’in emanetidir. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti ile bu topraklar bir özlemine daha kavuşmuş, Ayasofya’nın zincirleri kırılmıştır. Mukaddes mekân Ayasofya, aslî vasfını kazanmıştır. Elhamdülillah. Sultan Fatih’i, aziz ecdadımızı, bu toprakları koruyan ve bize vatan eden bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.”

 “Fetih ruhu, milletimizin inancı, azmi ve kararlılığıyla milli birlik ve beraberliğimizi parçalamaya çalışanlara karşı yine en büyük ilham kaynağı olacak, her şartta zafere ulaşacağımızın müjdecisi olacaktır. Tüm ihanet sarmallarına rağmen, Türkiye’nin yükselişi durmadan kat kat devam edecektir. Ayasofya Camii İslam alemine ve milletimize hayırlı, uğurlu olsun.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023