Kahta Objektif Haber

Milletvekili Toprak’tan Aşure Günü Mesajı

Milletvekili Toprak’tan Aşure Günü Mesajı
587
20 Eylül 2018 - 15:38

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Aşure Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Aşure gününün maneviyatının üzerinde Kerbela vakasının karanlık bir gölge gibi belirdiğini ifade eden Toprak, Kerbela’nın İslâm âleminde açan birbirinden güzel çiçeklere de tohum olduğunu söyledi.

Milletvekili Toprak, “Zalimler, İslam coğrafyasında her zaman masumları hedef almış, nefret ve silahlarıyla karşılık vermişlerdir. Kerbela hadisesi de kanayan bir yara, derin bir acı, hala yankıları devam eden bir dram olmuştur. Kerbela’da Hazreti Hüseyin ile birlikte ailesi ve yakınlarından da yetmiş kişi büyük bir işkenceye, ciğerleri yakıp kavuran bir acıya maruz kalmıştır. Ehl’i Beyt’in kutlu isimlerinin mübarek kanları çöl kumlarını sulamış, hepsi şehit edilmiştir. Bundan dolayıdır ki bu acı veren hadiseyi bugün bir kez daha yüreğimizde hissediyoruz. Öyle ki bu musibete uğrayanlar sonsuz bir gönül zenginliğine ve şehitlik makamına kavuşmuştur. Şüphesiz ismi Adil olan Allah, zalimleri elbette sevmez. Yüce Allah, birlik ve beraberliğimizi bozmaya kalkanlara o fırsatı vermesin.

Bu vesileyle, Kerbela’da Hazreti Hüseyin ile şehit edilenleri bir kez daha rahmetle, minnetle ve duayla yad ediyorum.  Aşure Günü’nün hepimize hayırlar ve iyilikler getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyor, bu mübarek günün İslam coğrafyasında zulüm gören kardeşlerimize de kurtuluş vesilesi olmasını temenni ediyorum.  Aşure Günü’müz mübarek ve bereketli bornovaeskort olsun.” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023