Kahta Objektif Haber

Milletvekili Toprak’tan Yatırımcılara Çağrı

Milletvekili Toprak’tan Yatırımcılara Çağrı
589
07 Ağustos 2019 - 11:19

Bugün Resmî Gazete’de yayımlanan Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı’nda sigorta primi ve gelir vergisi desteğinden yararlanacak iller arasında Adıyaman’da yer aldı.

Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Adıyaman’ın yanı sıra; Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkâri, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak ve Van’da asgari 100 kişi istihdam eden işletmeler 5 yıl sigorta primi, 10 yıl ise gelir vergisi teşvikinden yararlanacak.

-‘İş Adamlarımızı Adıyaman’da Yatırım Yapmaya Davet Ediyoruz’

Öte yandan AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Adıyaman’ın da yer aldığı yeni teşvik paketinin Resmî Gazete’de yayımlanmasının ardından sosyal medya hesabından yatırımcılara çağrıda bulundu.

Milletvekili Toprak, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Resmi Gazete’de yayınlanan 1402 sayılı Cumhurbaşkanı Karar’ı ile 1 inci ve 2 inci yatırım teşvik bölgelerinde hazır giyim, deri ve deri mamülleri sektörlerinde faaliyette bulunan işletmelerin makine ve tesisatıyla Adıyaman ilimize asgari yüz kişi istihdam yapması koşulu ile yatırım yapması durumunda; 5 yıl süreyle sigorta primi işveren hissesi ve sigorta primi desteğinden, 10 yıl süreyle gelir vergisi stopajı desteğinden yararlanabilecektir. Sektörde yer alan bütün işletmelerimizi Adıyaman ilimize yatırıma davet ediyoruz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023