Kahta Objektif Haber

Milletvekili Toprak’tan Yöresel Ürünler İkramı

Milletvekili Toprak’tan Yöresel Ürünler İkramı
359
19 Aralık 2019 - 19:01

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, meclisteki bütçe maratonun son günlerinde milletvekillerine, meclis çalışanlarına ve misafirlere Besni’nin kuru üzümünü ikram etti.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinin son günlerinde meclis koridorlarında mola veren milletvekillerine, meclis çalışanlarına ve misafirlere Besni’nin coğrafi işaret patentine sahip olan yöresel ürünü Besni Üzümünü ikram etti.

Adıyaman bölgesine özgü yöresel ürünlerin Türkiye ve Dünya çapında marka olmayı hak ettiğini ifade eden Toprak, “Adıyaman’ımız, her karış toprağı tarihi zenginliklerle dolu olduğu gibi, yöresel ürünler açısından oldukça zengin bir yöredir. Bu nedenle dünyadaki ticari rekabete katılması gereken ürünlerimizi en iyi şekilde tanıtmalıyız. u vesileyle TBMM’de Besni ilçemizde bin bir zahmetle yetiştirilen ve soğuk kış günlerinin vazgeçilmez yiyecekleri arasında yer alan Besni İlçemizin Kuru Üzümünü Milletvekili arkadaşlarımıza ve misafirlerimize ikram ederek Adıyaman’ımızın tanıtımına katkıda bulunmaya çalıştık. Birlik ve beraberliğin, kardeşliğin gerçekten tesis edildiği huzurun başkenti Adıyaman’ımızın onlarca değeri var. İlimizin yöresel ürünlerini ve coğrafik güzelliklerini en iyi şekilde tanıtmak mecburiyetindeyiz.” dedi.

İçerdiği mineral ve vitaminlerle adeta doğal antibiyotik olan kuru üzüme Milletvekilleri yoğun ilgi gösterdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023