Kahta Objektif Haber

Müdür Çelik, 2020 Yılını Değerlendirdi

Müdür Çelik, 2020 Yılını Değerlendirdi
451
13 Ocak 2021 - 9:53

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi ÇELİK 2020 yılında gerçekleştirdikleri hizmetler ile ilgili basına açıklamalarda bulundu.

İl Müdürü çelik yaptığı açıklamada; “Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak; Birey, aile ve toplum refahını artırmak amacıyla dezavantajlı kesimler öncelikli olmak üzere tüm toplumu hedefleyen katılımcı anlayışla, adil ve arz odaklı bütüncül sosyal politikalar üretme, uygulama ve izleme misyonuyla 2020 yılında her alanda hizmetlerimizi gerçekleştirerek sürdürmekteyiz.

Aile Eğitim Programı kapsamında 47 Eğitim gerçekleştirilerek 3.191 vatandaşımıza eğitim verilmiştir. ASDEP (Aile Sosyal Destek Programı) kapsamında 21.499 hane ziyaret edilerek 58.928 vatandaşımıza ulaşılmış, bugüne kadar toplamda 65.087 hane ziyaret edilerek 179.173 vatandaşımıza ulaşılmıştır. 10.002 vatandaşımıza doğum yardımında bulunulmuştur.

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak 2020 yılı sonu itibarı ile 40 ailemizle 55 çocuğumuza Koruyucu Aile modelini uygulamaya devam ediyoruz. Çocuk Hakları Komitemize 247 çocuğumuz üye yapılarak toplamda 894 üyeye ulaşılmıştır. Çocuk Hakları Komitemiz tarafından 104 etkinlik gerçekleştirilmiş olup, bu etkinliklerden 3.193 çocuğumuz faydalanmıştır. SED (Sosyal Ekonomik Destek) kapsamında İlimizde 1.089 çocuğumuza yardımda bulunulmuştur. İlimizde bulunan 17 Kreş ve Gündüz Bakım Evimize 87 Rehberlik ve Denetim gerçekleştirilmiştir.

Engelli Yaşlı Hizmetleri kapsamında Erişilebilirlik denetimleri gerçekleştirilerek 18 kuruluşa Erişilebilirlik Belgesi düzenlenmiştir. 797 vatandaşımıza Engelli Kimlik Kartı çıkarılmıştır. Evde Bakım Hizmeti kapsamında 7.008 vatandaşımıza Evde Bakım Hizmeti verilmektedir.

Kadın Hizmetleri kapsamında 39 Eğitim gerçekleştirilmiş, bu eğitimlerden 2.538 vatandaşımız faydalanmıştır. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kapsamında Seminer, Farkındalık Standı, Ağaç Dikimi ve Pankart açılması gibi çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir.

Şehit Yakınları ve Gazilerimiz belirli periyotlarda ziyaret edilmiştir.

Covid-19 Pandemisi ile mücadelede İl Müdürlüğümüz aktif rol almış birçok faaliyet gerçekleştirmiştir. Psikososyal Destek Hatları oluşturularak vatandaşlarımıza Psikososyal Destek Hizmeti sunulmuştur. Vefa Sosyal Destek Gruplarında aktif rol alınarak 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçları karşılanmıştır. 14 Kural, Çocuk Oyunları ve tecrübe aktarımı broşürleri hazırlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.

Ülkemizde Yaşanan Doğal Afetlerde İl Müdürlüğümüz Psikososyal Destek ekipleri yer almış, Elazığ ve İzmir depremlerinde vatandaşlarımızın yanında olmuştur.

Toprak, Su ve Çocuk ile Kuşaktan Kuşağa Geleneksel Lezzetler projelerimiz Pandemi kurallarına uyularak aktif bir şekilde İzmir escort sürdürülmüştür.” dedi

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023