Kahta Objektif Haber

Öğrenciler Bilim Şenliğinde Projelerini Sergiledi

Öğrenciler Bilim Şenliğinde Projelerini Sergiledi
424
05 Kasım 2021 - 9:11

Kahta’da TUBİTAK 4006 Bilim Şenliği kapsamında düzenlenen bilim fuarında öğrenciler, hazırladıkları projeleri sergiledi.

Kahta Yavuz Selim Ortaokulu ve Eskitaş Şehit Nihat Deniz Ortaokulunda düzenlenen bilim fuarında öğrenciler, birbirinden farklı projelerini sergileyerek proje üretme ve projeyi hayata geçirmenin heyecanını yaşadı.

Protokol üyelerinin büyük bir hayranlıkla incelediği bilim fuarında öğrenciler, görme engelliler için sensörlü ayakkabı, güneş enerjisi ile çalışan değirmen, unutulmaya yüz tutmuş yöresel yemekler, akıllı periyodik cetvel ve akıllı şapka gibi projeler hakkında bilgi verdi.

Öğrencilerin sunumlarını dinleyerek projelerin hedefini, amacı ve faydaları hakkında bilgi alan Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, “Öğrencilerimiz bu tür projelerle teorik olan bilgiyi pratik ortamda görme ve uygulama imkanına kavuşuyor. Buradaki amaç çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmek ve onların tespit ettikleri sorunların çözümü noktasında bir takım teknolojik imkanlardan faydalanarak o sorunu kolay bir şekilde halledilebilir düzeye getirmektir. Bu tür fuarların amacı, çocuklarımızın fark oluşturan yönlerini ortaya çıkarmak, topluma katkı sunabilecek üretim alanlarını açmaktır. Bu çalışmalar bizim gelecek adına daha fazla umutla bakmamızı sağlıyor. Çocuklarımız için daha iyi Escort Sisli bir geleceğin tasavvur edilebilir olduğunu gösteriyor. Projelerin hazırlanmasında emeği geçen okul idaresi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

TUBİTAK 4006 Bilim Şenliklerine İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen ve Şube Müdürü Mehmet Türk ile protokol üyeleri katıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023