Kahta Objektif Haber

Öğrencilere Yazarlık Mesleği Tanıtıldı

Öğrencilere Yazarlık Mesleği Tanıtıldı
615
24 Aralık 2018 - 14:04

Kahta Fen Lisesi öğrencileri yazarlarıyla bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2018/1 Çağrı kapsamında kabul edilen “Kitabımı Okuyorum Yazarıyla Buluşuyorum” projesi kapsamında Yazar Merve Özcan ve Okay Tiryakioğlu Kahta Fen Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Okulun Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni İsmet Yılmaz’ın koordinatörlüğünü yaptığı projede öğrencilere misafir edilen iki yazarın kitapları ücretsiz bir şekilde dağıtıldı.

Kahta Fen Lisesi Çok Amaçlı Toplantı Salonunda düzenlen buluşmada, Yazar Merve Özcan ve Okay Tiryakioğlu, eğitim hayatları ve yazarlık kariyerlerini anlatarak yazarlık hakkındaki tecrübelerini öğrenciler ile paylaştı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programda, öğrenciler yazarlık mesleği ve okudukları kitap hakkındaki sorular ile ilgi duydukları konuda yazarlardan bilgi aldı.

Kitap okuma alışkanlıklarının artırılması amacıyla bu tarz etkinlik ve projelere destek verdiklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen , “proje kapsamında daha önce öğrencilerimize yazarlarımızın kitapları verilerek okunması sağlandı. Bugün öğrencilerimiz okudukları kitap hakkında merak ettiği konuları yazarlarına bire bir soru sorma imkanına sahip oldu. Yoğun katılımın olduğu programda ayrıca öğrencilerimiz yazarlarımızdan yazarlık kariyerleri hakkında bilgi aldı. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Program, öğrencilerin yazarların okuduğu kitaplar hakkında ve yazarlık mesleği hakkındaki soruların sorulması, cevaplanması ve kitapların yazarlar tarafından imzalanması ile sona erdi.

Programa ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, ilçe Belediye Başkan Yardımcısı Hamza Özer, Kahta Fen Lisesi Müdürü Ali Olt, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023