Kahta Objektif Haber

Oyuncularda İzleyicilerde Duygulandı

Oyuncularda İzleyicilerde Duygulandı
534
09 Şubat 2019 - 17:16

Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ’57. Alay’ konulu tiyatro gösterisi izleyicilerinden tam puan aldı.

Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) ‘Neşeli Adımlarla Mutlu Yarınlara Gidiyor’ projesi kapsamında ‘57. Alay’ konulu tiyatro gösterisi düzenlendi.

Kahta Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen tiyatro gösterisinde öğrenciler, Çanakkale Savaşında 57. Alayın göstermiş olduğu kahramanlık dolu hikayesinin bir kısmını canlandırdı.

Yüreklerini koyarak oyunu oynayan tiyatro oyuncuları, tarihi destanı sahnelerken izleyiciler gözyaşlarını tutamadı.

Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mustafa Yardımcı Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin yaklaşık 2 ay boyunca profesyonel eğitim alarak hazırlandığı tiyatro gösterisi izleyenlerine de duygu dolu anlar yaşattı.

Tiyatro gösterisi ‘Neşeli Adımlar ile Mutlu Yarınlara Gidiyor’ projesinin tanıtılması ile devam etti.

Programın, tanıtım konuşmasında Proje Koordinatörü Lütfü Başlı, eğitim ve öğretimde kaliteyi arttırarak, öğrencilerin milli ve manevi duygularına sahip olması ve çağın gerektirdiği donanıma sahip gençlerin yetiştirilmesi amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Kahta Neşeli Adımlarla Mutlu Yarınlara Gidiyor’ adlı projenin hazırlandığını söyledi.

Yaklaşık bir yıllık proje çalışmaları kapsamında 110 kişilik tam teşekkülü konferans salonu, 2000 kitaplıklı kütüphane, 4 köy okuluna çocuk parkı, köy ortaokullarına 8400 kitap dağıtıldığını ve okullara yaklaşık 500 adet çeşitli spor malzemelerinin öğrencilere teslim edildiğini kaydeden Proje Koordinatörü Lütfü Başlı, “öğrencilerimizin özel yeteneklerinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla 8 ortaokulumuzda müzik sınıfları oluşturuldu. Bu sınıflarda 230 öğrenci kursa katıldı..

Proje kapsamında yapılan etkinliklerde dereceye giren 400 öğrencimize sırt çantası hediye edildi.

Son olarak biraz sonra, Çanakkale Sanat Tiyatrosu Müdürü Abdulkadir Katra yönetiminde, oyun, ışık, ses, reji vb. tüm çalışmaların öğrencilerimiz tarafından yürütüldüğü 57. Alay adlı tiyatro gösterisi düzenlendi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023