Kahta Objektif Haber

Özgül Turan: Başarının önündeki engeller

Özgül Turan: Başarının önündeki engeller
Özgül Turan
Özgül Turan( ozgulturan02@gmail.com )
350
18 Kasım 2022 - 13:07

Başarmak için çok çalışmak lazım, sözünü, duymayan veya kullanmayan, nerdeyse yoktur. Bu sözün üstüne hepimiz, haydi bizde çok çalışalım ve başarılı olalım mı, demeliyiz? Ama o iş öyle kolay olmuyor. Çok çalışmaya başladığınız zaman, karşınıza, bir takım engeller çıkmaya başlar.

Bazıları şunlardır:

-Psikolojik Engeller: Beyniniz sizi, günde yüzlerce kez, engellemeye çalışacaktır. Yanlış yolda olduğunuzu ve konfor alanına dönmeniz gerektiğini söyleyecektir.

-Maddi Engeller: Geçinmek zorundasınızdır. Ödemeniz gereken borçlarınız vardır. Buna ayıracak vaktiniz ve zihniniz yoktur.

-Çevresel Engeller: Çevrenizdeki insanlar, vazgeçmeniz gerektiğini, boş işlerle uğraştığınızı, ve günlük rutininize devam etmeniz gerektiğini söyleyecektir.

-Başarı yolundaki engeller: Hedefinize giden yolda, o iş ile ilgili bir takım zorluklar çıkacaktır ve bunların çözümü, günler, haftalar ve aylar sürebilir. Ama o eşik aşıldığında, düğüm çözüldüğünde, iş ile ilgili, seviye atlamışsınız demektir.

Bireyin başarısı, çevresini etkiler ve çevresine ilham kaynağı olur.

Bizler, çevremizde hedefi olan insanları desteklemeliyiz. Ona o işi neden yapamayacağını, listeler halinde sunmak yerine, denemesi için destek olmalı ve motive etmeliyiz.

Çünkü, başarılı toplumlar, başarılı bireylerden oluşur.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023