Kahta Objektif Haber

Ruhsatsız Faaliyette Bulunan A101’e Kapatma Kararı

Ruhsatsız Faaliyette Bulunan A101’e Kapatma Kararı
512
07 Eylül 2020 - 11:39

Kahta’da çalışma ruhsatı olmadan faaliyette bulunduğu belirlenen zincir market a101’e mühürleme kararı alındı.

Kahta Gazi Mahallesi R. Tayyip Erdoğan Caddesi üzerinde geçtiğimiz günlerde açılan zincir marketlerden A101’in, Kahta Belediyesince yapılan denetimde çalışma ruhsatındaki kriterleri karşılamadığı ve ruhsat almadan faaliyetlerini usulsüz bir şekilde sürdürdüğü belirlendi. Kahta Belediyesince yasal mevzuatta belirtilen 6 günlük tahliye süresi 8 Eylül Salı Günü ereceği ve iş yerinin mühürleneceği öğrenildi.

ESNAF ODASINDAN AÇIKLAMA GELDİ

Kahta Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Tahsin Çatan, “Zincir marketler tamamen kendi kurallarıyla iş yapıyorlar. İlçemizin nüfusu göz önünde bulunduğunda faaliyet gösteren zincir marketlerin yeterli sayıda olduğu, müracaatlara sınırlandırma gibi önlemler alınmaması halinde ilçemizdeki küçük esnafın büyük zarar göreceğini Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Yusuf Turanlı’ya iletmiştik. Kendisi de bu konuyu meclis gündemine almıştı. Kahta Belediye meclisinde yapılan görüşmede sınırlandırma getirilmesi için müracaatlarında aranan şartların tamamının karşılanması gerektiğine oy birliğiyle karar verilmişti. A101 market, aranan şartları karşılamadan en önemlisi çalışma ruhsatı verilmeden faaliyetine başladı. Akıl alır gibi değil. Yasal izinler alınmadan bir iş yeri nasıl açılabilir?” ifadelerini kullandı.

Vatandaşların da destek verdiği bu karar özellikle ilçe esnafını çok sevindirirken, Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tahsin Çatan’da desteklerinden dolayı Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı’ya teşekkür etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Copyright 2020 ©️ Designer By Yılmaz GÜRSOY