Kahta Objektif Haber

Sağlık Bakanlığı O İddiaları Yalanladı

Sağlık Bakanlığı O İddiaları Yalanladı
971
20 Temmuz 2018 - 15:05

TBMM genel kurulunda söz alarak Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ndeki Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı’nın yetersiz olduğunu ve bazı ilçelerde doktor bulunmadığını ifade eden CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere’nin iddiaları Sağlık Bakanlığı tarafından yalanlandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından iddialara ilişkin yapılan açıklama şöyle:

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Abdurrahman TUTDERE, bir açıklamasında Adıyaman ilinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı bulunmadığından bahsetmiştir.

Adıyaman ilinde Sağlık Bakanlığı’na bağlı 1 Eğitim Araştırma Hastanesi, 4 Devlet Hastanesi ve 5 İlçe Devlet Hastanesi bulunmaktadır.

İl genelinde, 17 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı bulunmakta, iki uzman tabip aylıksız izinli, bir uzman tabip de 663 sayılı KHK’nın 42. Maddesi gereği sözleşmeli olarak çalışmakta olup, halen 14 uzman doktor aktif olarak görev yapmaktadır.

Adıyaman ilinde, PDC’ye göre uzman hekim görevlendirmeleri yapılmış olup, aktif çalışan hekim sayılarının da ortaya koyduğu üzere, ilde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı bulunmadığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.

Saygıyla kamuoyuna duyurulur.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023