Kahta Objektif Haber

Sağlık Çalışanlarına Müjdeli Haberler Geldi

Sağlık Çalışanlarına Müjdeli Haberler Geldi
1.394
10 Temmuz 2018 - 11:35

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni kabine de Sağlık Bakanı olarak ilan edilen Dr. Fahrettin Koca’dan Sağlık Çalışanlarına müjdeli haberler geldi.

Yeni kabinede Sağlık Bakanı olarak görev yapacak olan Fahrettin Koca, Medipol Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı olarak kamuoyuna tanınan bir isim. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 9 Temmuz akşamı yaptığı açıklamada Sağlık Bakanı olarak duyurulan Fahrettin Koca twitter hesabında yaptığı açıklamalarda Sağlık Çalışanlarının sorunlarını çözeceğini söyledi.

Koca, “Sağlık bakanı olarak göreve seçilmemden dolayı mutluluk duyuyorum. Bana bu fırsatı veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunarım. Öncelikle atanamayan ve hakları verilmeyen izmir erkek escort sağlık çalışanları üzerinde çalışmalar yapacağız. Sağlık alanındaki olumsuzlukların hepsini en kısa zamanda çözeceğiz. Bundan şüpheniz olmasın.Hemşirelerin, eczacıların, 4/B statüsündeki tüm çalışanların sorunlarını tek tek zamanla çözeceğiz. Birlikte hep birlikte daha güzel günler görmemiz için öncelikle siz çalışanların sorunlarını çözmemiz gerekiyor. Hep birlikte başaracağız.” ifadelerini kullandı.

FAHRETTİN KOCA KİMDİR?

Yeni kabinede Sağlık Bakanı olarak görev yapacak olan Fahrettin Koca, Medipol Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı olarak kamuoyuna tanınan bir isim. Türkiye Eğitim ve Sağlık Araştırma Vakfı’nın’ (TESA) Kurucu Başkanı da olan Koca, 1997 yılında Medipol Hastanesi ve Medipol Üniversitesi’ni kurdu.

1965’te Konya’da doğan, ilk ve orta öğrenimini doğduğu kentte, liseyi Bursa Erkek Lisesi’nde bitiren Koca, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1988’de tamamlayarak tıp doktoru unvanını aldı.

İhtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda tamamlayarak 1995’te Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olan Koca, çeşitli sağlık kurumlarında hekimlik ve medikal direktörlük görevlerinde bulundu.

Koca, kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü sağlık kurumlarında Türkiye’nin sağlıkta dönüşüm politikaları doğrultusunda önemli atılımlar gerçekleştirdi.

Başkanı olduğu Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma (TESA) Vakfı tarafından 2009 yılında kurulan İstanbul Medipol Üniversitesinin Mütevelli Heyeti Başkanlığını yürüten Koca’nın, Türk Pediatri Kurumu, Pediatrik Metabolizma ve Beslenme Derneği, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sağlık Meslek Komitesi, Özel Hastaneler Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) üyelikleri bulunuyor.

Koca, aynı zamanda Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK) Eğitim Komitesi İş Konseyi Başkan Yardımcılığını, Vakıf Üniversite Hastaneleri Derneğinin Başkanlığını ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Hizmet İhracatçıları Birliği Sağlık Hizmetleri Komitesi Başkanlığını yürütüyor.

İngilizce bilen Koca, evli ve dört çocuk babası.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023