Kahta Objektif Haber

Şehit Nazif Kaplan’ın Adı Okulda Yaşatıldı

Şehit Nazif Kaplan’ın Adı Okulda Yaşatıldı
2.005
09 Şubat 2018 - 20:22

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde PKK Bölücü Terör Örgütü Mensuplarının bomba yüklü araçla yaptıkları kalleşçe saldırı sonucu şehit olan 29 yaşındaki Polis Memuru Nazif Kaplan’ın ismi Kâhta’daki bir okulda yaşatıldı.

2016 yılında Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde Bölge Trafik Denetleme Şube Amirliğine PKK Bölücü Terör Örgütü Mensuplarının bomba yüklü araçla yaptıkları kalleşçe saldırı sonucu şehit olan 29 yaşındaki Polis Memuru Nazif Kaplan’ın ismi Fatih Mahallesi’nde bulunan Kâhta İmam Hatip Ortaokulu’na verildi.

Şehit Nazif Kaplan’ın isminin okula verilmesinden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden vatandaşlar, kamuoyu hassasiyetlerini dikkate alan yetkililere teşekkür etti.

Mahalle sakinlerinden Selim Orman, “Bu okulda okuyan öğrencilerimiz, çocuklarımız şehidimizin aziz hatırasıyla eğitim ve öğretimlerini sürdürecekler. Bu vesileyle bizler de şehitlerimizin isimlerinin sonsuza kadar yaşatılması için seve seve her türlü çalışma içinde yer almaya hazır olduğumuzu ifade etmek isteriz. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına Allah’tan sabırlar diliyoruz.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023