Kahta Objektif Haber

Afrin Şehidi Sarıaslan’ı Binler Uğurladı

Afrin Şehidi Sarıaslan’ı Binler Uğurladı
1.265
11 Şubat 2018 - 17:35

Suriye’nin Afrin kentinde yürütülen ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan’ın (24) memleketi Adıyaman’ın Besni ilçesinde toprağa verildi.

İmam ve annesi Hatice Sarıaslan’dan 2’si kız 4 çocuklarından ailenin ikinci büyük çocuğu bekar olan ve Afrin kentinde yürütülen ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan’ın cenazesi sabah saatlerinde önce Gaziantep Havalimanı’na, ardından Adıyaman’ın Besni İlçesi’ne bağlı Suvarlı Beldesi’ndeki babaevine getirildi.

KÜRTÇE AĞITLAR YÜREKLERİ DAĞLADI

Şehit Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan’ın cenazesi son kez babaevine getirilen Türk bayrağına sarılı tabutunu babası İmam ve annesi Hatice ve kardeşleri Erjin Sarıaslan, Esra Kılınç, Eyüp Sarıaslan ile yakınları gözyaşlarıyla karşıladı. Kürtçe ağıtlar yakan ve cenaze aracına kapanan şehidin yakınları uzun süre gözyaşı döktü. Asker anne Hatice’ye uzun süre teselli vererek gözyaşlarını sildi. ‘sen şehit annesisin dik dur. Oğlun ölmedi’ şeklinde sakinleştirmeye çalıştı. Anne Hatice ise ‘oğlum ölmedi beni yanına götürün ben iyileştiririm. Ben yanında kalırım, birlikte gidelim ben ona bakarım yarasını sararım’ ve Kürtçe ağıtlar yaktı.Burada helallik alındıktan sonra şehit Uzman Çavuş’un cenazesi tören için Suvarlı Merkez İlköğretim Okulu bahçesine getirildi.

YAKINLARI TABUTA SARILARAK UZUN SÜRE GÖZYAŞI DÖKTÜ

Şehit Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan’ın tabutunun üzerine annesi Hatice ve babası İmam Sarıaslan ile kardeşleri uzun süre kapanarak teröre lanet okudular. Öğlen namazının ardından burada yapılan cenaze törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Ahmet Aydın, milletvekilleri Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, Adıyaman İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, siyasi parti temsilcileri, şehidin ailesi, yakınları ve 10 bin kişi katıldı.Bakan Soylu, baba İmam Sarıaslan’ın cenaze töreni bitene kadar ellerini bırakmadı.Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü tarafından kıldırılan cenaze namazından ardından şehit uzman çavuşun askerlerin omuzlarında cenaze aracına taşındı. Askerlerin omuzlarında bir süre taşındıktan sonra cenaze aracına konulan şehit Uzman Çavuş’un cenazesi, belde mezarlığına gözyaşları arasında toprağa verildi.Şehit Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan, geçtiğimiz günlerde sevdiği kızın ailesini arayarak Afrin operasyonundan döndükten sonra yüzük takacağını söylediği belirtildi.

CUMHURBAŞKANINDAN BAŞSAĞLIĞI TELEFONU

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, cenaze namazının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile şehit babası İmam Sarıaslan’ı telefonla görüştürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşmede taziye dileklerini ilettiği şehit babası İmam Sarıaslan’a, her zaman destek olacaklarını söylediği öğrenildi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023