Kahta Objektif Haber

Şehitler Camii Yardım Bekliyor

Şehitler Camii Yardım Bekliyor
1.766
30 Ocak 2017 - 18:56

Cumhuriyet mahallesinde bulunan Şehitler Camii Taziye Evi Yemekhanesi inşaatı yardım bekliyor.

Kahta Cumhuriyet Mahallesi’nde yaklaşık 3 yıl önce yapımına başlanan Taziye Evi Yemekhanesi inşaatının bitirilebilmesi için hayırseverler vatandaşlar ve yetkililerden yardım bekleniyor.

Yemekhane inşaatının tamamlanabilmesi için imkânlarının kısıtlı olduğunu belirten mahalle sakinleri, hayırsever vatandaşlar ve iş adamlarından yardım etmeleri konusunda sorumluluk beklediklerini ifade ettiler.

Mahalle sakinlerinden Orhan Demirgüç sosyal medya hesabında, “Sonradan inşasına başlanılan Şehitler Camii Taziye Evi Yemekhanesi yaklaşık 3 yıldır halen inşaat halindedir. Camii İmamı Hicret Yılmaz hocamızın tüm çabalarına rağmen halen bir ilerleme yoktur. Taziye yemekleri caminin namaz kılınan bölümünde yenmektedir. Bu nedenle hiç hoş olmayan bir manzara ile karşılaşmaktayız. Müftümüz Metin Aykut ve 15 Temmuz’daki duruşu ve şehit ailelerine yakınlığı ile gönüllere taht kuran İlçe Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya başta olmak üzere, hayırsever vatandaşlar ve iş adamlarından taziye evi yemekhanesinin tamamlanması için sorumluluk göstermelerini rica ediyoruz.” dedi.

Başka bir mahalle sakini ise, “Taziye evi yemekhanesi mahallemiz için zaruri bir ihtiyaçtır. Sokaklarımızın dar olması nedeniyle çadır bile kurulamıyor. İnşaatın tamamlanabilmesi için Hicret Yılmaz hocamızla birlikte çok çabalıyoruz. İnşallah hayırsever vatandaşlarımız ve devlet büyüklerimizin desteğiyle yüzümüzün akı ile bitiririz.” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023