Kahta Objektif Haber

Sorunlar İstişare İle Çözülüyor

Sorunlar İstişare İle Çözülüyor
806
17 Ekim 2017 - 15:55

Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak düzenlediği istişare toplantısında birlik ve beraberlik sayesinde ilçeye büyük hizmetler getirdiklerini anlattı.

Kahta’nın Atatürk Barajına nazır bir tesiste düzenlenen istişare toplantısına Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, İlçe Emniyet Müdürü Durmuşali Özkan, İlçe Jandarma Komutanı Selçuk Çalıkuşu AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Kahta Mahalle Muhtarları, İl Genel Meclis Üyeleri, işadamları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı

Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak yaptığı açılış konuşmasında “Bu gün bir araya gelip Kahta’nın sorunları ve yapılması gereken işleri hep birlikte istişare edelim dedik. Bunun için mahalle muhtarlarımızı, STK’larımızı, bürokratlarımız ve işadamlarımız ile bir araya geldik. DSİ ile beraber dereleri ıslah ettik. Sayın Kaymakamım ile birlikte Ebusadık Mesire yerini yaptık. Elimizde değişik projeler var. Kaymakamımız Ahmet Gazi Kaya ve bir heyet ile Ankara’ya bir çıkarma yapacağız. Dosyalarımız hazırdır. Belediyenin tüm hizmetlerinde TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın Beyin katkıları vardır. Ben kendilerine buradan teşekkürlerimi sunuyorum Bu arada sorun ve sıkıntısı olanlar soru cevap şeklinde cevaplamaya hazırız. Sizi dinleyeceğiz. Yapılması gereken ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

Kahta Kaynakamı Ahmet Gazi Kaya, “Belediye Başkanımız Kamu hizmetleri bağlamında halkın dertlerini, dileklerini, isteklerini bize aktarıyor. Halk ile aramızda her zaman köprü vazifesi görüyor. Bize de hizmet bağlamında her türlü desteği veriyor. Belediye ile işbirliği ve TBMM Başkan Vekilinin desteği ile vatandaşlarımıza hizmet götürmeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın devletten beklediği hizmetler arttı. Genel Kamu hizmetleri dışında bazı sosyal donatılar ve sosyal hizmetleri de istiyorlar. Kahta Baraj sahiline bir yürüyüş yolu yapıyoruz. Hayal etmeden bir şey yapılmaz. Bu hayallerimizi bir bir gerçekleştirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ise “Kahta sadece Adıyaman için değil tüm Türkiye için değer taşıyan bir yerdir. Hem siyaseten hem de sosyal yönden böyle güzel bir memleketi Allah sizlere nasip etmiş. Kahta’nın bizdeki yeri ve Dünyadaki yeri gerçekten farklı. Belediye Başkanımızla çok meşakkatli günlerden geldik. Parti kapatma günlerinden 15 Temmuz günlerinden geldik. Ama sürekli Kahta’nın bizi götürdüğü istikametten gittik” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra ilçenin sorunlarını dinleyen Toprak, notlarını alarak çözmeye çalışacaklarını belirtti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023