Kahta Objektif Haber

SP Adayı Turanlı, Projelerini Açıkladı

SP Adayı Turanlı, Projelerini Açıkladı
1.406
02 Şubat 2019 - 13:10

Saadet Partisi (SP) Kahta Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı, gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelerek yapacağı yatırımları ve projelerini anlattı.

Yerel ve ulusal basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelen Saadet Partisi (SP) Kahta Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı, “Kahta’yı bu günkü noktadan daha ileriye götürmek için yola çıktık. Çok güzel projelerimiz var. Bu projelerimizle İlçemizi yaşanabilir bir kent haline dönüştüreceğiz.” dedi.

– ‘Kimseyle Kavgalı Değiliz’

Hiç kimse ile bir kavga içerisinde olmadıklarını vurgulayan Turanlı, “Halkımızın refahı için çok çalışacağız. Belediye Başkanlığım döneminde yapmış olduğum hizmetler ortadadır. Bize bu görev layık görülürse Kahta daha modern bir görünüme kavuşacak.” ifadelerini kullandı.

Turanlı konuşmasını öncelikli projelerini anlatarak sürdürdü:

“Kahta’ya büyük bir kent parkı yapmak istiyoruz. Ve bu parkı DSİ himayesinde bulunan kanallar vasıtası ile destekleyip, yürüyüş yollarıyla donatacağız. Diğer öncelikli projemiz ise büyük bir meydan ve bu meydanın altında iki katlı yer altı otoparkı yapacağız.”

1- SOSYAL YARDIM KARTI

(ihtiyaç sahipleri aileler tespit edilip, belediye bünyesinde sosyal yardım kartı projesi uygulamaya alınacak)

2- BİR NOLU SAĞLIK OCAĞI NIN YERİNE MEYDAN VE OTOPARK

1 nolu sağlık ocağının yerini belediyemize tahsisi sağlandığında trafiği rahatlamak adına alta iki katlı otopark üste de büyük bir şehir meydanı oluşturarak halkımıza rahatça oluşturabilecekleri ve dinlenebilecekleri bir yer haline getireceğiz

3- KANAL BOYU PROJESİ

Menderes mahallesinde bulunan kanal boyu alanının ıslah ve onarımı yapılarak, modern bir görünüme kavuşması için kanal boyu projesini hayata geçireceğiz. Yıllardır mahalleyi rahatsız eden bu sorunu giderip, güzel bir görünüme kavuşturacağız.

4- ŞEHİR PARKI PROJESİ

Ofis mahsullerinin yerinin belediyemize tahsisi sağlanıp, ilgili çalışmalar başlatılıp belediyemize ait bütün ekipmanları burada toplayıp, 40.000 metre kare alan üzerinde şehir parkını inşa edeceğiz.

5-ÇEVRE YOLLARI PROJESİ

İlçemizin en büyük sorunlarından biri olan trafik sorununu gidermek için çevre yolları yapacağız. Şehrin güneyinde ve kuzeyinde birer çevre yolu açılarak trafik akışını rahatlayacak böylelikle şehir merkezi içerisinde yaşanan trafik sorunu giderilmiş olacak.

6-ŞEHİR İÇİ ULAŞIM PROJESİ

Şehiriçi yolcu taşıma sorununu gidermek ve kargaşayı önlemek amacıyla amacıyla ofis firması ve belediyemize ait taşıma araçları birleştirilerek halkımızın rahat yolculuk yapması sağlanacağı gibi haksız rekabet ortadan kalkacak.

7-KAHTA- ADIYAMAN ULAŞIM PROJESİ

Kahtadan Adıyamana seyahat vatandaşlarımızın hastane kavşağı ve dursun çavuş cami civarında indirilmekte. Şehir merkezine gitmek isteyen halkımızın ikinci bir vesayete binerek gerek zaman kaybına gerekse de maddi zarara uğramaktadır. Bizler göreve geldiğimizde siyasi ve bürokrasi engelleri aşarak Adıyaman – Kahta hattını üniversiteye kadar uzatacağız.

8-ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİ PROJESİ

Şehiriçi trafik sorununu gidermek için otopark, çevre yolları yanı sıra bazı sokakları trafiğe tek yöne düşürerek trafiği rahatlatacağız.
9-ALT YAPI PROJESİ
Uzun süredir giderilmeyen alt yapı sorununu tamamen kaldıracağız.

10-KAHTA İÇME SUYU PROJESİ

En büyük sorun haline gelen içme suyu projesini tekrar çalışmalarını sürdürüp, HAYDARAN İÇME SUYU projesini tekrardan kaynaktan getirmek için mücadelemizi başlatıp suyu kaynaktan getireceğiz.

11-KAPALI KENT PAZARI PROJESİ
Şuan mahallelerimizde devam eden Pazar yerlerine ilaveten KAPALI PAZAR YERLERİ yapılarak gerek pazarcı kardeşlerimizin gerekse de mahallelilerimizin sorunları mağduriyeti giderilecek.

12-SOKAK HAYVANLARI İÇİN BARINAK PROJESİ

Hayvan sever kardeşlerimizin sesine kulak vererek, bu projeyi hayata getireceğiz. Hastane, cezaevi vs. kurumlarda atık yemekleri toplayıp ciddi bir maliyete sebep olmadan bu projeyi de gerçekleştirmeyi hedefledik.

13-HAYVAN PAZARI PROJESİ

İlçemizin önemli bir gelir kaynağı da hayvancılıktır. yönetime geldiğimiz takdirde ilçemize yakışır modern bir hayvan pazarı kazandıracağız.

14-SEBZE VE MEYVE HALİ PROJESİ

Sebze ve meyve hali projemizde ciddi bir rahatlayacak şekilde hal pazarına araç girişlerini arkadan sağlayarak MODERN bir hal pazarı kazandıracağız.

15- GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ
16- HER MAHALLEYE BAY BAYAN TAZİYE EVLERİ
(Mevcut bay taziye evleri onarılacak, bayanlar için yeni taziye evleri yapılacak)
17- HER MAHALLEYE MUHTAR EVİ PROJESİ
18- ÇÖZÜM MERKEZİ BİRİMİNİ GENİŞLETECEĞİZ
19- SAĞLIKLI YÜRÜYÜŞ PROJESİ
20- İMAR SUİSTİMALLERİNE SON VERECEĞİZ
21- BELEDİYEMİZİ KURUMSAL KİMLİĞE KAZANDIRACAĞIZ
22- BELEDİYE SAĞLIK MERKEZİ PROJESİ
23- BİLGİ EVLERİ PROJESİ
24- AÇIK OTO PAZARI PROJESİ
25- KÜLTÜR TURLARI PROJESİ
26- GENÇLİK VE SPORA YÖNELİK YATIRIMLAR PROJESİ
27- KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESi
28 KUYUMCULAR ÇARŞISI
(Eski marangozlar caddesini kentsel dönüşümle onarıp modern bir kuyumcular çarşısı yapacağız)

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023