Kahta Objektif Haber

TBMM Başkanvekili Aydın’dan Yurt Müjdesi

TBMM Başkanvekili Aydın’dan Yurt Müjdesi
1.123
15 Ocak 2018 - 17:35

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Besni, Gölbaşı ve Çelikhan’a Kız Öğrenci Yurtlarının yapılacağını açıkladı.

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Besni İlçesine 100, Gölbaşı İlçesine 200 ve Çelikhan İlçesine 100 kişilik kız öğrenci yurtlarının yapılacağını açıkladı.

AK Parti hükümeti ile Adıyaman’a her türlü imkanların seferber edildiğini ifade eden Aydın, “Özellikle Adıyaman’da eğitim ve öğretim yaşantılarını sürdüren ve barınan öğrencilerimiz için takip ettiğimiz projeler de ne mutlu ki bir bir sonuç vererek bizleri ziyadesiyle mutluluk vermektedir. Aile ve Sosyal Politiklar Bakanlığı, Sosyal Yardımlaşmalar Genel Müdürlüğü’nün 26.12.2017 tarih ve 2017/7 sayılı fon kurulu toplantısında Adıyaman il ve ilçeleri Sosyal Yardımlaşma Dernekleri vakıflarına ilişkin alınan kararlar doğrultusunda, Besni ilçemize 100 kişilik ortaöğretim kız öğrenci yurdu, Gölbaşı ilçemize 200 kişilik ortaöğretim kız öğrenci yurdu ve Çelikhan ilçemize 100 kişilik ortaöğretim kız öğrenci yurdu yapılmasına ilişkin yurt yapımı uygun görülmüştür.” dedi.

Aydın, “Bu manada, buradan bir kez daha ifade etmek isterim ki; geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz için herşey dün olduğu gibi bugün de yapılmaya devam edecektir. İlçelerimizin eğitim, öğrenim ve sosyal yaşamı için büyük katkı sağlayacağına inandığımız bu yatırımların şimdiden hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Projelerin en kısa zamanda başlanarak bitirilmesi için yoğun gayretlerimiz de her zaman olduğu gibi devam edecek olup, yeni yatırımlar için de olanca hızımızla çalışmalarımız sürecektir. Besni, Gölbaşı ve Çelikhan ilçelerimize yapılacak olan ortaöğretim kız öğrenci yurtlarının tüm hemşerilerimize ve öğrencilerimize tekrar hayırlara vesile olmasını dilerken, desteklerini ve emeklerini bizden hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Aile ve Sosyal Politiklar Bakanımız Sayın Fatma Betül Sayan Kaya’ya, milletvekili arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese bir kez daha şükranlarımı sunarım” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023