Kahta Objektif Haber

Toprak: Çiftçilerimizin Zararı Karşılanacak

Toprak: Çiftçilerimizin Zararı Karşılanacak
155
26 Mayıs 2020 - 19:04

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Adıyaman’daki dolu yağışında mahsulleri zarar gören çiftçilerin zararlarının giderileceğini belirtti.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, Kahta, Samsat ve Sincik ilçesinde yaşanan dolu felaketi ve aşırı yağışlar nedeniyle mahsulleri zarar gören çiftçilerin mağdur edilmeyeceğini söyledi.

Milletvekili Toprak, afetten hemen sonra hasar tespit çalışmalarının ilgili kurumlar nezdinde başladığını ifade ederek, devletin çiftçisi için seferber olduğunu söyledi.

Milletvekili Toprak, açıklamasına şöyle devam etti:

“İlimizin belirli bölgelerinde meydana gelen dolu yağışı ne yazık ki üreticilerimizin bir yıllık emeklerinin heba olmasına neden olmuştur. Büyük geçmiş olsun, Rabbim beterinden korusun. En büyük tesellimiz herhangi bir can kaybı ve yaralanmanın yaşanmaması. Mahsulü etkilenen Hemşehrilerimiz müsterih olsunlar. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerimiz tarafından gerekli tespitler yapılıyor. Bizlerde konuyu yakinen takip ediyoruz. İnşallah en kısa süre içerisinde çiftçilerimizin mağduriyeti giderilecek.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Copyright 2020 ©️ Designer By Yılmaz GÜRSOY