SON DAKİKA

Kahta Objektif Gazetesi

Toprak, “Halkımızı Tertemiz Su İle Buluşturduk”

Toprak, “Halkımızı Tertemiz Su İle Buluşturduk”
Bu haber 23 Mart 2018 - 23:02 'de eklendi

Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, beraberinde Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ebru Güler ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve Basın Mensupları ile birlikte Haydaran İçme Suyu İsale Hattı kaynağının bulunduğu alanda suyun kaynağından Kâhta’ya kadar hangi aşamalardan geçtiği konusunda bilgilendirmede bulundu.

İçme Suyu Projesini hayata geçirme sürecinde çirkin siyaset yapıldığına dikkat çeken Toprak, Projenin 2004-2009 yerel yönetim döneminde hazırlandığını ancak hayata geçiremediklerini söyledi.

Tüm engellere rağmen ikinci döneminde Haydaran İçme Suyunu Kâhta halkına kavuşturmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Toprak, “Bizim Kâhta’ya ve Kâhta halkına sevdamız var. Nasıl ki Ferhat Şirin’e kavuşmak için dağları deldiyse, bizlerde dağları delerek halkımızı tertemiz su ile buluşturduk.” dedi.

‘Dengir Fırat ve Ailesi Engel Oldu’

2004-2009 yönetim döneminde tüm projelerinin engellendiğini söyleyen Toprak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dönemin AK Parti Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat ve Ailesi hizmet yapmamızı engelledi.  Haydaran İçme Suyu Projesini 2004 yılında ekip arkadaşlarımla birlikte hazırlamıştık. Dönemin AK Parti Milletvekili ve bugün HDP Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat ve Ailesi sürekli sıkıntılar yarattı. Kâhta’mızın güzel hizmetlere kavuşmasını istemediklerinden dolayı tüm çaba ve gayretlerimize rağmen o gün ki şartlarda bu projemizi hayata geçiremedik. Projemiz rafa kaldırıldı, böyle bir proje yok denildi.  Hazırladığımız bu proje bizden sonra göreve gelen yönetim tarafından rafa kaldırıldı. Böyle bir proje yok dendi. Abdurrahman Toprak yalan söylüyor dediler. Çünkü amaç ve gayeleri güzel Kâhta’mızın halkımızın bu güzel hizmetlerden yoksun bırakmaktı. O gün kendileri iktidar partisindeydiler. Biliyorsunuz şimdi HDP’deler. O gün Malatya’dan ve diğer çevre illerden su getirebilirlerdi. Ama ne yazık ki yapmadılar. Ferhat gibi dağları deldik, 2004 yılında göreve geldiğimizde tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte gayretli çalışmalarımız sonucunda gördüğünüz gibi nasıl ki Ferhat Şirin’e kavuşmak için dağları deldiyse bizlerde ekip arkadaşlarımla birlikte dağları delerek bu güzelim suyu ilçemize ve halkımıza ulaştırdık. Birlikte buraya geldik hangi şartlarda bu suyun ilçemize ulaştırıldığını tahmin ediyorsunuz. Bu dağlarda boru döşemek ve ilçeye su ulaştırmak kolay olmadı. Dağları ve dağların zirvesindeki karları görüyorsunuz. İşte şarıl şarıl akan bu su dağların altından süzülüp gelen kar sularıdır.”

“Saniyede 600 Litre Su Akıyor”

 “Bu proje İlçemizin 50-60 yıllık su ihtiyacı karşılayacak bir projedir. Kâhta belediyesi olarak her ay ayda biz 700-800 bin lira elektrik parası ödüyorduk. Elektrikler kesildiğinde veya motopomplarla arızalandığında halkımız günlerce susuz kalıyordu. Allah’a hamd olsun bu günler hep geride kaldı. Allah şükürler olsun bugün Kâhta’mıza saniyede 600 litreye yakın bu şarıl şarıl akan suyu ulaştırdık. Bu proje ile ilçemiz 50-60 yıllık su ihtiyacı karşılayacak bir proje. Bugün buradan sizlerin aracılığı ile Meclis Üyelerimize, bütün ekip arkadaşlarıma, bizlere deste veren Kâhtalı, Adıyamanlı ve ülkemdeki tüm güzel insanlara teşekkür ediyorum. Eğer ki biz tüm ekip arkadaşlarımla birlikte gönül rahatlığı ile görevimizi yapmış isek ne mutlu bizlere. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Yiğit Ölür Kalır Eseri, Eşek Ölür Kalır Semeri’ şeklinde ifade ettiği gibi tüm ekip arkadaşlarımla birlikte halkımızın duasını almak için geceli gündüzlü çalışmaktayız. Bunlar yeterli mi yeterli değil. Buradan ilçemize akan su sadece Kâhta’ya değil Akıncılar’a, Menzil’e ve Bölükyayla’ya gidiyor. Kâhta ile birlikte yaklaşık 100 milyon liralık bir yatırım. Bundan böyle ilçemiz elektriksiz, pompasız cazibeli bir suya kavuştu. İnşallah buradan da hep birlikte İçme Suyu Arıtma Tesisimize gideceğiz.”

“Çok Çirkin İftiralar Atıldı”

“Bizler siyasetçiyiz, halkımızı doğru bilgilendirmekle zorundayız. Özellikle Yusuf Bey olsun, etrafındakiler olsun çok çirkin, insan onuruna, dinine ve diyanetine yakışmayan iddia ve iftiralarda bulundular. Siyasetçi, vatandaşların kendisine vermiş olduğu yetkiyi vatandaşlar için en güzel projeleri ve hizmetleri yapmak için kullanacak. Yusuf Bey, etrafındakiler ve siyaseten kendilerini satanlar halen çarşı pazarda dolaşıp çirkin iddia ve iftiralarına devam ediyorlar. Bunlar ilçemize yakışmayan şeylerdir.”

“Tek Gayemiz Allah’ın Rızasını Kazanmak”

“Ben feodal yapıyı, ağalık zihniyetini, sahte şeyhleri, sahte hocaları, dini kendi siyasetlerine alet eden kimseleri hiçbir zaman sevmedim sevmem. Çamur at izi kalsın şeklindeki politika çirkinliktir. Siyaset, ‘bana adaylık verildi’ deyip çarşı pazar dolaşıp kendini pazarlamak değildir. Biz amaç ve gayemiz Allah’ın rızasını kazanmak, güzelim memleketimize ve insanlarımıza hizmet yapıp onların halkımızın duasını kazanmak. Karalamak, çamur atmak, iftira atmak aciz insanların işidir. Bizim işimiz, bizim görevimiz Kâhta’mızı Adıyaman’ın değil Türkiye’nin şirin en güzel beldesi haline getirmek. İnşallah herkes görecek. Her ay elektrik parasına ödediğimiz ve bugün kasamızda kalan 700-800 bin lira yatırıma dönecek ve bu para ile ilçemizi Avrupa beldelerinden daha güzel bir belde haline getireceğiz.”

“Yapılan Hizmetler Birlik ve Beraberliğin Eseri”

“Göreve geldiğimiz 2014 yılından bu güne kadar tüm kurumlarımızla, teşkilatımızla, İl başkanımızla, Sayın Valimizle, Sayın Kaymakamımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla ve basımızla birlik ve beraberlik içerisinde başta Meclis Başkanvekilimiz Ahmet Aydın olmak üzere milletvekillerimizin desteğinde Kâhta’mıza daha güzel hizmetler kazandırmanın derdinde olduk. Bugün yapılan hizmetler sağlanan bu birliktelik sayesinde gerçekleşmektedir. Allah birlik berberliğimizi daim eylesin. Ben özellikle bu projenin hayata geçirilmesinde Sayın Cumhurbaşkanıma, Sayın Başbakanıma, hükümetimize, Meclis Başkanvekilimiz Ahmet Aydın beye, milletvekillerime, İl başkanıma, İlçe başkanıma, Sayın Valime, Sayın Kaymakamıma ve emeği geçen her kese şahsım, kurumum ve Kâhta halkı adına teşekkür ediyorum.”

Proje bilgilendirme gezisine katılan Mahalle Muhtarları ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ise, bu dev projeyi yerinde gördüklerini, atılan iftiraların asılsız olduğunu ifade ederek Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’a teşekkür ettiler.

Başkan Toprak, beraberindeki heyet ile birlikte daha sonra Erikdere mevkiinde bulunan Arıtma Tesisini gezdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
FOTOĞRAFLARLA GÜNDEM
SON EKLENEN HABERLER
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA