Kahta Objektif Haber

Toprak, ‘Vatanını Seven Nesiller Yetiştirmeliyiz’

Toprak, ‘Vatanını Seven Nesiller Yetiştirmeliyiz’
955
29 Eylül 2018 - 18:56

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, Besni Kaymakamlığı, Besni Belediyesi ve Besni Eğitim Vakfı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 20. Besni Eğitim Bayramı kutlamalarına katıldı.

Program, Erdemoğlu ailesi tarafından yaptırılan merhum Mehmet Erdemoğlu Cami ve Servi Erdemoğlu Taziye Evi’nin açılışının ardından kortej yürüyüşü ile başladı. Besni Kız Meslek Lisesi önünde başlayan kortej yürüyüşü Kaymakamlık önünde bulunan Mehmet Erdemoğlu Parkına kadar devam etti.

Halk oyunları ekibinin tören alanında yaptığı folklor gösterisinin ardından bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, “Öncelikle bu vatan için canını feda eden bütün şehitlerimiz ve 15 Temmuz 2016’da demokrasiye sahip çıkmak uğruna hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise şifalar diliyorum. Besni Eğitim Vakfı Başkanımızın ifade ettiği gibi, sadece eğitimle olmaz. Aile eğitimi de gereklidir. Geçmişte Adnan Menderes‟i asan hakimler de eğitimli, 15 Temmuz Gecesi‟nde o tankları alkışlayanların, Euro, Dolar yükseldiğinde sevinç çığlıkları atanların da bir çoğu eğitimliydi. Eğer bizler okullarımızda sadece eğitimi verip, aile de eğitimi geri de tutarsak Allah muhafaza, o hain darbe girişimlerini tekrar yaşayabiliriz. Yani yeni nesillerimizin ihtiyacı olan, sadece eğitim değil aynı zamanda da öğretimdir. Çocuklarımızı ailesine, vatanına, milletine hayırlı bireyler olacak şekilde yetiştirmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

‘Okullar Teknoloji Donanımlı Hale Geldi’

Milletvekili Toprak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın hassasiyet gösterdiği konulardan biri de eğitimdir. Eskiden Türkiye‟de 65-75 kişilik sınıflar varken, şuanda en fazla 20-22 kişilik sınıflarda eğitim veriliyor. Sınıflara akıllı tahta geldi, okullar teknolojik olarak donatıldı. Hamd olsun, Türkiye her alanda çağ atlamıştır. Eğitim başta olmak üzere, birçok alanda yapılmayanı yapan hükümetimiz Türkiye’yi çağdaş bir seviyeye ulaştırmıştır. 20. Besni Eğitim Bayramı‟nın hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, ebediyete adanaeskort intikal eden kurucularına ve üyelerine rahmet diliyorum.” dedi.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023