Kahta Objektif Haber

TÜGVA’dan Öğrencilere Eğitim Kampı

TÜGVA’dan Öğrencilere Eğitim Kampı
1.099
22 Ekim 2017 - 21:52

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından eğitim kampı düzenlendi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Adıyaman İl Temsilciliği tarafından üniversite öğrencilerine yönelik eğitim kampı düzenlendi.

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) konferans salonunda iki gün süren eğitim kampına Başbakanlık Başmüşaviri Mustafa Şen, Gazeteci-Yazar Erem Şentürk, Türkiye Gençlik Vakfı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Osman Nuri Kabaktepe, Yükseköğrenim Koordinatörü Suat Kır, Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Balta, Salih Eğridere’nin yanısıra önemli konuklar ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Türkiye Gençlik Vakfı Yükseköğrenim Koordinatörü Suat Kır’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan eğitim kampı, Türkiye Gençlik Vakfı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Osman Nuri Kabaktepe’nin ‘İslami Hareketler ve Varoluş Sebebimiz’ konulu konferansı ile devam etti. Konferansta katılımcılara hitap eden Başbakanlık Başmüşaviri Mustafa Şen TÜGVA gençlerinin duruşu ve yüklenmesi gereken görevlerinin önemine vurgu yaptı. Eğitimlerin yanısıra milli ve manevi değerler, ahlaklı toplum, Türkiye’nin geleceği ve öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri gibi konuların konuşulduğu sohbetler de gerçekleştirildi.

Eğlenceli ve eğitici bir şekilde gerçekleşen eğitim kampında öğrencilerin memnuniyeti gözlerden kaçmadı. Ayrıca nemrut dağında güneşin batışını izleyen öğrenciler, TÜGVA Adıyaman Erkek Öğrenci Yurduna geçerek konuklarla birlikte ilahi ezgi ve marşlar okudu.

Eğitim kampı ile ilgili açıklamada bulunan TÜGVA Adıyaman İl Temsilcisi İdris Toprak, “Türkiye Gençlik Vakfı Adıyaman İl Temsilciliği olarak hedefimiz gençlerimize ilmi ve manevi eğitimler vererek onları ülkemize ve milletimize yararlı bireyler olarak yetiştirmektir. Yaptığımız birçok çalışmamızda olduğu gibi YÖK Koordinatörlüğümüz tarafından organize edilen eğitim kampında da gençlerimize ilmi ve manevi eğitimlerin yanı sıra çeşitli aktivite imkânları sunmaya çalıştık.” dedi.

Çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği eğitim kampı, hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023