Kahta Objektif Haber

Tünçmen, Hukuk Mücadelesini Kazandı

Tünçmen, Hukuk Mücadelesini Kazandı
952
16 Ekim 2018 - 21:16

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, düzenlediği basın toplantısında kendisi ile ilgili bir haber sitesinde çıkan ‘Sendikalı ilçe Müdürleri Görevden Alınmalıdır’ şeklideki haberde geçen iddialara cevap verdi.

12 Ekim 2018 tarihinde bir haber sitesinde ‘Sendikalı ilçe Müdürleri Görevden Alınmalıdır’ başlıklı haberde Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen olarak şahsıma yönelik yalan-yanlış bilgilerle kişisel hak ihlaline gidilmiştir.

Türkiye bir hukuk devletidir. Yapılan iddiaların doğruluk payı varsa yüce Türk Mahkemelerinin kapısı herkese açıktır. Toplumun şerefli bireylerini karalamak hangi karanlık akla hizmet etmektedir. Bu kafayla karalanmış bir metnin nasıl bir haber değeri var ki ulusal basında yer alabilmektedir.

Söz konusu iddialar belgesiz, mesnetsiz, dayanaksız, gerçeğe aykırı ve afaki olmakla beraber kamuoyu nezdinde şahsımın yıpratılması hedeflenmekte, şahsımın itibarı zedelenmekte, haber verme kastı aşılıp iftira boyutuna varılmakta ve kişisel haklarıma bir saldırıda bulunulmaktadır. Adı geçen haber sitesinin elinde iddialarına ilişkin ne bir belge, ne de somut ve teyit edilmiş bir bilgi yoktur. Tamamen çamur at, izi kalsın düşüncesiyle hareket edilmiştir.

Söz konusu haberle ile ilgili olarak Kahta adli makamlarına başvuruda bulunulmuş olup; Kahta Sulh Ceza Hakimliğinin 15.10.2018 tarih ve 2018/696 sayılı kararı ile haber sitede erişime kapatılmıştır.

Hak ihlali yapılan hususlarla ilgili;

  1. Öğretmen, idareci ve hizmetlileri arayıp tehdit ettiğim belirtilmiştir. Böylesi bir haberin aslı olmadığı gibi delili de yoktur. Tehdit edildiğini beyan eden veya şikâyet eden bir eğitim çalışanı bulunmamaktadır. Ben İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yaklaşık olarak dört yıldır yapmaktayım. Bugüne kadar beni tanıyan ve benimle çalışan herkesin bildiği üzere böylesi çirkin bir üslup asla söz konusu değildir.
  2. Şahsıma ‘devlet gücünü ve otoritesini baskı ve tehdit aracı olarak kullanıp kişisel menfaat ve çıkar sağladığım’ iddia edilmiştir. Bu tamamen iftira niteliği taşımaktadır. Bununla ilgili herhangi bir belge yada kanıt yoktur. Adeta ‘çamur at izi kalır’ hesabından yola çıkılmıştır. Tam tersine, görevim süresince gecemi gündüzüme katarak çalıştım, ilçenin eğitim çıtasını yükseltmek için kendimden, ailemden fedakârlıkta bulundum ve çalışmalarım ilçede görev yapan eğitim çalışanları, diğer kurum ve kuruluşlar ile vatandaşlar tarafından takdir edilmiştir.
  3. Yakın akrabalarımı müdür yaptığım ile ilgili iddia tamamen iftira niteliğinde olup iki ailenin soy ismi verilerek, herhangi bir ispata gidilmeden aileler karalanmıştır. Bu aile bireylerinden idarecilik yapan kimselerin idareciliğe başladığı tarihlere bakıldığında benim İlçe Milli Eğitim Müdürü olduğum tarihten çok önceleri olduğu görülecektir. Dört yıldır ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yapmama karşın ismi geçen şahıslar en az sekiz yıldır idarecilik görevi yapmaktadırlar. Bunlarla ilgili belgeler de ektedir.
  4. Aile bireylerimin hepsinin idareci olduğu söylenen yazıda bir okul müdürü, iki tane de müdür yardımcısı mevcuttur. Oysaki ailede öğretmen kadrosunda çalışan on öğretmen daha mevcuttur. Kaldı ki okul müdürlüğü yapan kişi 2009 yılında Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan merkezi sınavdan almış olduğu puanla idareci olurken, müdür yardımcılığı görevi yapan kişilerden biri 2009 yılında aynı usullerle atanmıştır. Diğer müdür yardımcılığı görevi yapan kişi de merkezi sınav sonucu bu göreve atanmıştır. 2009 yılında ben ilçe milli eğitim müdürü değildim.
  5. Yakın akrabalarımı birkaç yıllık hizmetleri yokken bile merkeze aldığım söylenen haberde belirtilen iddialarında aslı yoktur. Zira belirtilen idareci arkadaşlardan bir tanesi görevinde 21. yıla girmiş, diğer müdür yardımcılarının da her birinin yaklaşık 14 yıllık eğitimci olduğu belgelidir. Bu müdür yardımcılarından biri, halen köyde görev yapmaktadır. Ben İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başlamadan dört yıl önce yine aynı köyde müdür yardımcısı olarak çalışmaktaydı. Diğer müdür yardımcısı olarak görev yapan kişi ise ilçe merkezindeki bir okula sınav puanı ile atanmıştır. Bir okulun müdürünün AR-GE birimine görevlendirilmesinden dolayı boşalan yerine o okuldaki müdür yardımcısının vekalet etmesi gerekirken kardeşinin vekaleten görevlendirildiği ve bunun yönetmeliğe aykırı olduğu iddiası da tamamen yalan ve iftira niteliği taşımaktadır. AR-GE birimine görevlendirilen okul müdürünün kendi teklifi ve o okulun müdür yardımcısının vekalet görevini istememesi sonucu Kahta Kaymakamlığı tarafından görevlendirmesi yapılmıştır. Bu görevlendirmenin İbrahim Halil Tünçmen ile ilgisi yoktur. İlgili okul müdürünün teklif yazısı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kayıtlarında mevcuttur.
  6. Şahsım hakkında ‘haksız ve baskıcı’ uygulamalarda bulunduğum iddia edilmiştir. Son dört yıldır yapılan ödül dağılımlarına bakıldığında kişilerin sendikalarına, akrabalık ilişlilerine, düşüncelerine, fikirlerine ve dünya görüşlerine bakmadığım görülecektir. Kendi görev süremde akrabam olarak yazıda geçen kişilerin hiç birine ödül verilmemiştir. Bu şekliyle eğitim ortamının huzurunun bozulduğu iddiası tamamen yalan ve asılsızdır.  Ben İş-Kur TYP görevlendirmelerinde noter kurası çekerek, ücretli öğretmen alımında KPSS sınav puanları üstünlüğü esas alınarak görevlendirme yoluna giderek hakkaniyet ve adalet ölçüsünü gözettim.
  7. 2014 yılından bu yana yapılan her türlü istatistikte Kâhta’da, TEOG ve üniversite yerleştirmelerinde ilçenin eğitim grafiğinin yükseliş gösterdiği açıkça görülmesine rağmen, yazıda verimliliğin düştüğü yalanı paylaşılmıştır.
  8. İlgili haberde adli makamlarca yürütülen bir soruşturmadan bahsedilmiş, sanki soruşturmanın şahsım ile ilgili yapıldığı algısı oluşturulmaya çalışılmış ve üstünün kapatılmaya çalışıldığı iddia edilmiştir. Bu soruşturmanın şahsım ile ilgisi bulunmamaktadır. Ayrıca henüz sonuçlanamamış yargılamanın üstünün kapatılmaya çalışıldığı iddiası adli makamlara da hakaret içermektedir. Şahsımın bu soruşturmayla ilişkilendirilmeye çalışılması hak ihlali olup iftiradan öteye geçmemektedir.
  9. Adı geçen yazının eklerinde şahsım ve birçok kişinin kişisel bilgileri, kişilerden her hangi bir izin alınmadan paylaşılmıştır. Kişisel verilerimi yayanlar hakkında ‘kişisel verileri koruma kanunu’ kapsamında ve iftira ile hakaret içeren haber hakkında suç duyurusunda bulunacağım.

Yukarıda belirtilen hususların ilgili habere tekzip olarak aynı sitede aynı formatta ve aynı süre ile yayınlanmasını saygılarımla arz ederim.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023