Kahta Objektif Haber

‘Yaptığımız Her Şeyin Hesabını Vereceğiz’

‘Yaptığımız Her Şeyin Hesabını Vereceğiz’
854
05 Mayıs 2019 - 12:27

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Basın Mensupları ile bir araya gelerek istişare ve değerlendirme toplantısı düzenledi.

Kahta’daki bir otelde düzenlenen istişare toplantısına Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz Turan ve Basın Mensupları katıldı.

Basın mensupları ile istişare toplantılarının düzenli hale getirileceğini söyleyerek sözlerine başlayan Başkan Turanlı, “Her türlü eleştirilere açığız, daha iyisini yapmak için sizlerin önerilerine ihtiyacımız var.” dedi.

-‘Bütün Belediye Başkanlarımıza Teşekkür Ediyorum’

Gelmiş geçmiş bütün belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü toplumun seçmiş olduğu herkes yâd edilmelidir. Bu bir istişare toplantısıdır. Kimseye karalama ve siyaset yapma toplantısı değildir. Şeffaf Belediyecilik gereği yaptığımız her şeyi paylaşmak istiyoruz. Önümüzdeki 5 yılı iyi değerlendirmek istiyoruz. Kahta’ya, Ülkemize yakışır hizmetler yapmak istiyoruz. Şeffaf bir yönetimle yönetilmeyi arzu eden bir Kâhta halkı var. Rabbim’in izni ile bizlerde halkımıza böyle bir yönetimi taahhüt etmiştik.

-‘Yaptığımız Her Şeyin Hesabını Vereceğiz’

Ben 2009 yılı milat kabul etmiştim. O zamanlar da hep ifade ettim. 2009-2014 yılları arasında Belediye Başkanlığı yaptım. Her konuda şeffaf olacağız. Bundan sonra yaptığımız her şeyin hesabını vereceğiz. Gerek resmî web sayfamız da gerekse de Basın Mensubu arkadaşlarımızla bir araya gelerek yaptıklarımızı paylaşacağız.

-‘101 Milyon TL Borç ile Belediyeyi Devraldık’

2009-2014 yılları arasında gelir-gider ve borçlanma ile ilgili bilgi vermek istiyorum. 12.987,581.00 TL ile Belediye Başkanlığını devrettik. 2014-2019 yılları arasındaki toplam borç olan 101.435,590.00 TL ile devralmış bulunuyoruz. Tabii bu borca içinde Arıtma Tesisi ve yasal faizler dâhildir. Akedaş giderleri ile ilgili de net bir bilgi henüz elimize ulaşmış değildir. Bu bilgiler de tarafımıza ulaştıktan sonra halkımızla paylaşacağız.

-‘Milletvekillerimizin Kapısını Çalacağız’

Bizim yola çıkış gayemiz, insanlarımıza adaletli ve eşit bir hizmet ulaştırabilmektir. Bu nedenle siyasi partilerin değil, bütün halkımızın rozetini taktım. Her rengin sesi olmak için yola çıktık. İnsanları ötekileştirme değil, kucaklayıcı bir mantık ile memleketimize hizmet etmek istiyoruz. Dolayısıyla Adıyaman’ımızın seçilmiş olan 5 Milletvekili var. Onlara projelerimizi götürüp, istişare edeceğiz. Ben umut ediyorum ki bütün Milletvekillerimiz bu konuda destek ve gayret sarf edeceklerdir.

-‘Çok Yol Yapmak Mantıklı Değil, Az Yap, Kalıcı Olsun’

Seçim sürecinde vadettiğimiz projelerimiz var. Öncelikle bu projelerimizi hayata geçirebilmenin gayreti içinde olacağız. Bunlara ilave olarak, halkımızdan gelen talepler doğrultusunda da projeler üreteceğiz. Çünkü Kâhta’mız çok büyümüştür. Kalıcı ve daimi hizmetler yapmak istiyoruz. Yani çok yol yapmak mantıklı değil, az yap kalıcı olsun.

-‘Geniş Katılımlı Bir Festival Yapacağız’

Kommagene Festivali’nin Nemrut’un tanıtımına değil, bölge de yaşatılmasına ihtiyacı vardır. Nemrut herkesçe tanınan ve bilinen bir tarihi değerdir. Kommagene Festivali’ni 2009 yılında başlatmak istedik fakat talihsiz olaylar yaşandı. Bizim hedefimiz, bölgesel değil de, geniş katılımlı ulusal bir festival yapmak. Zayıf tutulan bir festivalin halkası bir sonraki yıl da zayıf kalır. Turizm Bakanlığımız başta olmak üzere, Valiliğimiz ilgili kuruluşlarımız uygun görürlerse geniş katılımlı, geniş bütçeli bir festival yapmak ve bunu kalıcı hale getirmek istiyoruz.

-‘Engin Akel’in Açıklaması Tam Bir Talihsizliktir’

Sayın Engin Akel’in ‘İşçilerimizin üzerinden ellerini çek’ açıklamasını bir talihsizlik olarak görüyorum. Çalışmayan işçiler varsa bunlarla ilgili yasal işlemin yapın demesini beklerdim. Yollarımız köstebek yuvasına dönüşürse, çöpümüz toplanmazsa bir Belediye Başkanı ile ilgili çok şeyler konuşulur. Çünkü bir belediyenin asli görevleri bunlardır. Benim Engin Akel’den beklentim, 41 tane projemiz var, gelin bu projelerimizi sizinle birlikte hayata geçirelim. Kahta’mıza güzel hizmetler kazandırmak için el ele verelim.

-‘Onarım Çalışmalarımız Devam Ediyor’

Bozuk olan yollar için ekibimizi kurduk. İlk etapta kalıcı bir onarımdan geçiriyoruz. Tabii biraz zamana ihtiyacımız var. Ramazan bayramından sonra onarım çalışmalarımız hızla devam edecek. Çöp sorunu tamamen çözülmüştür. İçme suyu ile ilgili olarak, haydaran bölgesinde meydana gelen heyelanlardan dolayı biraz mağduriyet yaşandı. Sağlıklı, kesintisiniz ve içilebilir bir suyu halkımıza ulaştırmak için yoğun mesai harcıyoruz. Değirmenbaşı bölgesinde bulunan suyumuzu da alternatif olarak hazır konuma getireceğiz. Kahta’da bundan sonra bir su sıkıntısı yaşanmayacaktır.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023