Kahta Objektif Haber

Metiner Hakkında Suç Duyurusu

Metiner Hakkında Suç Duyurusu
834
25 Haziran 2019 - 19:15

Kahta Belediyesi Avukatı Abdulkadir Bozkurt, “Mehmet Metiner’in ulusal yayın yapan Beyaz TV’nin Gündem Özel programında müvekkillerim Mehmet Rojda Selçuk ve İbrahim Yusuf Turanlı hakkındaki  ithamları nedeniyle suç duyurusunda bulunduk.” dedi.

Kahta Belediyesi Avukatı Abdulkadir Bozkurt, bürosunda düzenlediği basın toplantısında Mehmet Metiner hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Mehmet Metiner’in Beyaz TV’deki programda asılsız ithamlarda bulunduğunu ve ilçe halkını da tüm ülke genelinde zan ve töhmet altında bıraktığını ifade eden Bozkurt, Metiner’in müvekkili İbrahim Yusuf Turanlı’nın Belediye Başkanı seçilmesini içine sindiremediğini belirtti.

Bozkurt şöyle devam etti:

“Müvekkilim İbrahim Yusuf Turanlı ile yaptığım görüşmeler de, Adıyaman eski milletvekili Mehmet Metiner’in konuşmasının kendisinin belediye başkanı seçilmesine tahammülü bulunmadığını ve içine bir türlü sindiremediğini ve bu yüzden bu tür rencide edici ve şahısları hedef alıcı suç uydurma ve iftiralarda bulunduğunu izahla gereken yasal işlemleri yapma konusunda da bana tam yetki verdiklerini beyan etmişlerdir. Bunun üzerine sözü edilen şahıs hakkında suç uydurma ve iftiradan ötürü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurunda bulunduk.”

-‘Tazminat Kararı Çıkarsa Mehmetçik Vakfı’na Bağışlayacağız’

“Akabinde yine sözü edilen şahıs hakkında iftiradan ötürü tazminat davasını açma hazırlığını yapmaktayız. Tazminat davası sonucunda Mahkemelerin hükmedeceği tazminat miktarlarını müvekkiller “Mehmetçik Vakfı”na bağışlayacaklarını da ayrıca beyan etmişlerdir.

-‘Metiner Talihsiz Bir Konuşma Yapmıştır’

“Gönül isterdi ki bu şekil talihsiz bir konuşma keşke yapılmamış olsaydı. Neticede böyle bir konuşma yapıldığı için müvekkiller adına adı geçen şahsı iftira niteliğindeki konuşmalarından ötürü şiddetle kınadığımızı ve yetkili Cumhuriyet Savcılarının da yaptığımız suç duyurusu konusunda hassas davranacaklarından hiçbir endişe ve kaygımızın bulunmadığını beyan etmek isteriz. Basına ve kamuoyuna saygı ile sunulur.”

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı ve Başkan Yardımcısı Mehmet Rojda Selçuk ise toplantıya katılmadı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023