Kahta Objektif Haber

‘Turistler Kahta’da Dolandırılıyor’ İddiası

‘Turistler Kahta’da Dolandırılıyor’ İddiası
1.106
05 Temmuz 2017 - 22:33

Kahta’ya gelen turistlerin alışverişleri sırasında mağdur edildiği öne sürüldü.

Tarihi ve kültürel mekânların yoğun olarak bulunduğu Kahta sınırlarında bulunan tarihi Cendere Köprüsü’ne gelen turistler yaşadıkları karşısında hayal kırıklığına uğruyor.

İddiaya göre, Cendere Köprüsü’ne gelen birkaç turist orada bulunan kafeterya da mola vererek 3 çay istedi. Çaylarını içip bir süre dinlenen turistler, hesabı ödemek için kasaya gitti.

İşletme sahibi, 50 lira uzatan turistlere parayı bozdurup getireceğini söyledi. 50 lirayı bozmak için müşterilere dönen işletmeci bir türlü parayı bozduramadı. Bunun üzerine Cendere Köprüsü’nü ziyarete gelen yerli bir turist işletmeciye dönerek, ‘Siz turistleri gönderin, 3 çay parasını benim hesabıma ekleyin, kalkınca öderim’ dedi. Yerli müşteriyi görmezden gelen işletme sahibi, uzun uğraşlar sonucu parayı bozdurdu.

3 çayın para üstü olarak yabancı turistlere 35 lira uzattı.  Yabancı turistlerin dolandırıldığını iddia eden yeri bir turist, yaşananlara büyük tepki gösterdi.

Tarihi mekânı ziyaret eden yerli turist şunları anlattı: “Cendere Köprüsü eşi benzeri olmayan bir eser, her gün onlarca turist ziyaret ediyor. Fakat burayı ziyarete gelen yabancı turistlerin alışverişleri sırasında dolandırıldığını gördüm. Bu tarihe bir saygısızlık, utanılacak bir durumdur. Yetkililerin tarihi mekânlarda bulunan işletmeleri denetlemesi lazım. Bu işletmelerde adisyon kullanımı zorunlu hale getirilmelidir. Bütün müşterilere yazar kasa fişi düzenlenmelidir. İşletmeciler bu sorumluluğu yerine getirmedikleri takdirde hesaba yöneltilen itirazlara cevap bulunması da imkânsız hale gelmektedir.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023