Kahta Objektif Haber

Tut’da Diyaliz Ünitesi Kuruldu

Tut’da Diyaliz Ünitesi Kuruldu
717
24 Mayıs 2018 - 23:49

Tut Devlet Hastanesi’nde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan 4 cihazlı 4 hasta kapasiteli hemodiyaliz ünitesi açıldı.

Tut ilçesinde kronik böbrek yetmezliği sebebiyle diyalize girmek zorunda olan ve tedavileri için nakil araçları ile Adıyaman Devlet Hastanesi’ne gitmek zorunda kalan hastalar artık bu zahmetli durumdan kurtuluyor.

Kısa bir süre önce Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Tut Devlet Hastanesi’nde diyaliz ünitesinin kurulması için başlatılan çalışmalar ile yatak ve tıbbı diğer malzemeler getirilerek kurulum ve montajları yapıldı. 4 adet cihazla hizmet verecek olan ünite kronik böbrek yetmezliği olan hastalarda büyük sevinç yarattı.

Diyaliz ünitesinin hizmete açılmasıyla hastanede yaşanan bir eksikliğin daha giderildiğini ifade eden Adıyaman İl Sağlık Müdürü Erdoğan Öz, ilçe ve köylerinde kronik böbrek rahatsızlığı olan hastalar için hasta nakil aracının da tahsis edildiğini söyledi.

Adıyaman İl Sağlık Müdürü Erdoğan Öz, hastane bünyesinde hizmete açılan hemodiyaliz ünitesi sayesinde hastaların başka sağlık kuruluşuna gitmek zorunda kalmayacaklarını söyledi. Öz, “Tut ilçemizde diyaliz hastalarımıza ilimiz ve çevre ilçelerimizde tedavi uygulanmaktaydı. İlçe devlet hastanesine kurulan hemodiyaliz ünitesi sayesinde hasta ve yakınları artık mağdur olmayacaklar. Ayrıca nakil hizmetleri için 1 adet hasta nakil aracı da tahsis edilmiştir. Cihazlarımızda gerekli testler ve kontroller yapıldıktan sonra inşallah hastalarımızı kabul edeceğiz.” diye konuştu.

Vatandaşlar, hastaneye kazandırılan diyaliz ünitesi ve diğer sağlık hizmetleri için kendilerini yalnız bırakmayan yetkililere ve sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023