Kahta Objektif Haber

Üç Mahallenin Su Sorunu Çözülüyor

Üç Mahallenin Su Sorunu Çözülüyor
270
08 Nisan 2023 - 10:44

Kahta Belediyesi tarafından su sıkıntısı çeken üç mahallede yürütülen çalışmalar sayesinde vatandaşlara ulaşan suyun daha sağlıklı ve kesintisiz olması sağlanacak.

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı’nın talimatıyla Su İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalar ile Fırat, Yeni ve Menderes kesintisiz içme suyuna kavuşuyor. Çalışmalar kapsamında toplam 2 bin 500 metre uzunluğunda yeni bir su hattı döşeniyor.

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı yaptığı açıklamada, “Fatih, Yeni ve Menderes mahallerimize daha önce alternatif olarak su hatlarını döşemiştik fakat bu da yetersiz kaldı. Özellikle yaz aylarında bu mahallelerimizde sürekli su kesintileri meydana geliyordu. İlçemiz nüfusunun artması ile birlikte Fatih, Yeni ve Menderes mahallesine yetersiz gelen içme suyu hattı sorununu, 2 bin 500 metrelik yeni hat sayesinde kesin çözüme kavuşturuyoruz. Allah’ın izniyle çalışmalarımızın tamamlanmasıyla bu yaz vatandaşlarımız su sıkıntısı yaşamayacak. İlçemize ve mahalle sakinlerimize hayırlı olsun.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023