Kahta Objektif Haber

Vatandaşlardan ‘Taziye Yemeği’ Çağrısı

Vatandaşlardan ‘Taziye Yemeği’ Çağrısı
653
26 Temmuz 2019 - 10:24

Kahta’daki vatandaşlar, cenaze evlerinde gelenek haline gelen taziye yemeklerinin kaldırılması gerektiğini belirterek, Adıyaman’da taziye sahiplerine 3 gün boyunca verilen 50 kişilik taziye yemeğinin Kahta’da da uygulanmasını istedi. Kahta Belediyesinin bu konuda çözüm üretmesini isteyen vatandaşlar, Kahta Belediye Başkanına çağrıda bulundu.

Kahta’daki vatandaşlar, Türkiye’nin birçok yerinde devam ettirilen ve bir gelenek halini alan taziye yemeklerinin kaldırılmasını istedi. Bu konuda kanaat önderlerinin, âlimlerin girişimde bulunmaları gerektiğini kaydeden vatandaşlar, “Bölgemizin güzel adetlerinden bir tanesi de halkımızın taziyelere önem vermesi ve yoğunlukla gitmesidir. Zira bir aile bireylerini kaybeden ailelerin teselliye ihtiyacı vardır. Taziye demek teselli demektir. “ ifadelerini kullandı.

Kahta Belediyesi ‘Taziye Yemeği’ İçin Destek Çıkmalı

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu tarafından 2015 yılında uygulamaya başlanan taziye yemekleri, taziye sahipleri ve vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Aynı uygulamanın Kahta’da da hayata geçmesini isteyen vatandaşlar, taziye yemeklerinin kaldırılmasını isteyerek, Kahta Belediyesi’nin ilk üç boyunca 50 kişilik yemek desteği vermesini istedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023