Kahta Objektif Haber

Yabancı Uyruklu 2 Profesör Yakalandı

Yabancı Uyruklu 2 Profesör Yakalandı
570
04 Temmuz 2019 - 20:41

Kahta’ya bağlı Karadut köyünde yurt dışına kaçırmak için izinsiz böcek ve kelebek yakalayan yabancı uyruklu 2 profesör gözaltına alındı.

Adıyaman Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından, Karadut köyünde yabancı uyruklu kişilerin tuzak kurarak kelebek ve böcek avladıkları ve bunları yurt dışına kaçıracakları bilgisi üzerine çalışma başlatıldı.

Jandarma Timleri tarafından kontrol edilen bölge de şahısların böcek yakalamak için kurdukları tuzaklar tespit edildi. Tuzakları almaya gelen şahıs yakalanarak yapılan kimlik kontrolünde G. S. isimli İtalyan vatandaşı ve Profesör olduğu anlaşıldı.

Olayla ilgili Kahta Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilerek alınan arama kararıyla böcek toplayan yabancı uyruklu şahsın konakladığı pansiyon ve aracında yapılan aramalarda (2) adet böcek yakalama tuzağı, (2) adet ışıklı böcek yakalama tuzağı, (11) adet böcek muhafaza kutusu, (3) adet alkol kutusu ile yaklaşık olarak (600) adet çeşitli cins ve özelliklerde böcekler ele geçirildi.

Tespit edilen diğer yabancı uyruklu şahsın da P. J. M. isimli İngiliz vatandaşı ve profesör olduğu, elinde (5) paket halinde, (25) adet çesitli boylarda kelebek olduğu belirlenerek kelebekler muhafaza altına alındı.

Şahıslara 2872 Sayılı Yasa kapsamında 120.326.00 TL idari para cezası uygulanmıştır. Şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023