Kahta Objektif Haber

Yerel Yönetim Toplantısına Üst Düzey Katılım

Yerel Yönetim Toplantısına Üst Düzey Katılım
736
22 Ocak 2018 - 12:19

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen “Yerel Yönetimler Güneydoğu Anadolu Bölge Toplantısı” üst düzey katılım ile gerçekleşti. Şanlıurfa’da gerçekleşen toplantıya Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’ta katıldı.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya’nın Başkanlığında gerçekleştirilen 1.Oturuma, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 12 Bakan Yardımcısı, 4 Büyükşehir, 5 il, 48 ilçe olmak üzere toplam 57 başkan, Milletvekilleri, 9 ilin AK Parti İl Teşkilat Başkanları ve üst düzeyde katılım sağlandı.

Bölge toplantısı için Şanlıurfa’nın seçilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Nihat Çiftçi,” Hz İbrahim’in Bereketi ile ödüllendirildiği, Hz Eyüp’ün sınılan bu beldeye AK Belediyeler olarak hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz. Bu anlamlı programı Şanlıurfa’da düzenleyen Yerel Yönetimlerden Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya’ya teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu

Açılış konuşmasını yapan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesi bu denli güzel bir toplantıyı organize ederek bizleri davet eden Yerel Yönetimlerden Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Erol Kaya’ya teşekkür ediyorum” dedi

Küresel ve yerel ekonomiye değinen Başbakan Yardımcısı Şimşek, “2008 ve 2009’da çok bir krize girdi. Krizden önce dünya hızlı büyüyordu ve krizle birlikte yavaşladı. Şimdi ise toparlanama aşamasında. Bizim gibi gelişmekte olan ülkelere fon akışları 2014,2015 ve 2016’da ciddi bir azalmaya girmişti. Küresel enflasyon ılımlı bir şekilde sürüyor. Türkiye ekonomisinde ise 1924’ten 2002 yılına kadar olan süreçte büyüme ortalamamız yüzde 4.7 iken AK Parti Hükümetleri ile birlikte büyüme oranı yüzde 5.6’ya yükseldi. Kişi başına düşen milli gelirde ise Amerika Birleşik Devletleri ile 20 puan kapatırken Avrupa Birliği geneli ile de 28 puan kapatmışız. Belediye Başkanları olarak vatandaşlarımızın taleplerini göğüsleyerek her zaman bir adım ileriye taşıdığınız takdirde, AK Parti Hükümetlerimizin bir 15 yıl iktidarda kalması demek ülkenin milli gelirinin katlanarak artması demek. Allah’ın izni ile 2018’de büyümemiz katlanarak devam edecektir.” dedi.

Öte yandan Buluşma öğleden sonra devam eden ikinci oturumla tamamlandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

KAHTAOBJEKTİF.COM | Tüm Hakları Saklıdır © 2016 - 2023